Черно море с исторически успех в Пловдив

Отборът на Черно море записа историческа първа победа като гост на Локо Пд, в среща от 38-ия кръг на "А" група. Моряците спечелиха двубоя с 2:0, а попаденията в мача реализираха Димо Атанасов и Бакари. Преди тази среща варненци нямаха спечелен мач в Пловдив от самото създаване на "А" група през 1948 г.

Гонзо започна мач с Георги Китанов на вратата, в центъра на защитата си партнират Стефан Станчев и младият Слави Сталев, а по двата фланга оперираха Сашо Александров и Мишо Венков. Тодор Паланков и Дани Георгиев действаха като опорни халфове, а пред тях играта на отбора връзваше Димо Атанасов. По двете крила нападаха Бакари и Иван Коконов, а на върха на атаката бе Георги Божилов.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на Черно море. Моряците започнаха силно срещата и още в 11-ата минута успяха да реализират гол. След дорба атака отдясно, Десният краен бранител Сашо Александров центрира в наказателното поле, където Димо Атанасов с удар от около седем метра изведе своите напред в резултата. След само шест минути варненци можеха да удвоят преднината си. Бакари се озовава на страхотна позиция, но от пет метра не успява да преодолее вратаря Акалски. Избитата топка попада в Коконов, който стреля но не успя да намери очертанията на вратата. Към средата на полувремето пловдивчани се активизираха, но трудно стигаха до ситуации за гол. В 35-ата минута Георги Божилов се озова на добра позиция, стреля по посока на вратата, но топката премина на сантиметри над напречната греда. В продължението на първото полувреме Спас Делев отправи плътен и тежък удар към вратата на моряците, но Георги Китанов спаси.

в 50-ата минута Камбуров изведе Тижани Белаид сам срещу вратаря но Китанов изби в корнер. В 77-ата минута Камбуров стреля от фау, но право в стената. 93-ата минута моряците реализираха втори гол. Димо Атанасов центрира, Бакари стреля с левия крак в дясната греда, топката рикошира в гредата и се удари в гърба на вратаря Акалски и влезе в мрежата за 2:0. Веднага след това Домовчийски бе изведе сам срещу вратаря, финтира го и реализира трети гол, но той бе отменен заради засада.

Локомотив (Пд) - Черно море 0:2

Голмайстори: 0:1 Д. Атанасов (11); 0:2 Бакари

Локо (Пд): Акалски, Ас. Георгиев, Грънчов (46 – Трифонов), Делев, Тодоров, Йошев (56 – Илиадис), Ндайе (46 – Намуши), Камбуров, Диего, Якимов, Белаид

Черно море: Китанов, Станчев, Венков, С. Александорв, Сталев, Паланков (60 – Бергонси), Д. Георгиев, Д. Атанасов, Коконов (60 - Домовчийски), Божилов (85 – Ж. Атанасов), Бакари

Жълти картони: Диего, Ас. Георгиев, Илиадис (Локомотив)

Съдия: Таско Тасков (София)

Стадион: "Локомотив", Пловдив