03-05-2014, 20:02

varna.utre.bg / АРХИВ

Варна Утре

Соколите спечелиха с 1:0

Отборът на Спартак 1918 успя да измъкне много важни 3 т. при гостуването си на Хасково мач от 23-ия кръг на "Б" група. Соколите постигнаха успех с 1:0.

В 14-ата минута двата отбора останаха с по 10 души. Христов се откъсна сам срещу вратаря и бе съборен от Скерлев, който бе последен в защита. След това двамата се спречкаха, а Скерлев се строполи на терена. Главният съдия Георги Иванов бързо успокои страстите и показа директен червен картон на двамата провинили се. Според гостите картонът е пресилен, а Дидо Христов е споделил пред своите съотборници и треньорския щаб, че не е удрял съперника. Терминатора дори е бил наплют от играч на Хасково.

В 18-ата минута Джихат Кямил бе изпуснат от защитата на гостите и с много точен удар откри резултата.

След почивката варненци организираха и две страхотни контраатаки, но не успяха реализират, като пред гола се размина Георги Димитров.  До края на полувремето спартаклии стояха тактически правилно и запазиха преднината си до последния съдийски сигнал.

Хасково: Данчев, Крумов, Марен, Скерлев, Кръстев, Узунов, Димитров (30-Плахов), Ангелов, Чанев, Хубенов, Алексиев

Спартак 1918: Денчев, Патев, Дянков, Тодоров,, Събков, Кямил, Веселинов, Минчев, Христов, Борисов, Смирнов