Гранд Про удари Левски с дузпи

26-04-2014, 19:47

Varnautre.bg/Архив

"Сините" фенове опорочиха коректния мач

Шампионът на България по футзал Гранд Про победи Левски София Запад с дузпи в първия полуфинален мач от плейофите на Държавното първенство.

Въпреки че отстъпваха в резултата с 0:3, варненци успяха да се доберат до дузпи 20 секунди преди края, след като вкараха пети полеви играч. В 12-ата минута на второто полувреме "професионалистите" намалиха на 1:3 Георги Карагеоргиев, а 3 минути преди края
реализираха втори гол чрез Марко Костич. Сърбинът Иван Иванович оформи крайното 3:3 с удар отдалеч.

При изпълнението на дузпите, голмайсторът на софиянци Йосиф Шутев
изпусна последния наказателен удар. Преди това двата отбора изтърваха по
една дузпа.

Така старши треньорът на Гранд про и националния отбор Димитър Пантев надигра тактически помощника си в държавната селекция Иво Николов.

Изключително коректният мач беше белязан от изцепки на "сините" фенове, които хвърляха бутилки, дъски и други предмети по варненци.

На 10 май (събота) Левски гостува във Варна за мача реванш, като при успех за "сините" ще се играе още една среща в неделя.