© Varnautre.bg / Архив

varna.utre.bg

Три победи са нужни на Спартак за спасение

Соколите с 2:2 у дома

Спартак 1918 завърши 2:2 като домакин на Раковски в среща от 22-рия кръг на "Б" група. Определено за резултата в тази среща повлия и главния съдия, който отсъди несъществуваща дузпа за Раковски. Въпреки че имаше нарушение от страна на Радо Тодоров срещу футболист на гостите, то бе извършено извън наказателното поле.

Попаденията за варненци реализираха Деян Христов и Янаки Смирнов. Домакините надиграха своя съперник и създадоха повече чисти положения, но свирената дузпа им открадна трите точки.

За Спартак на вратата започна Петър Денчев, а пред него в защита действаха капитанът Траян Дянков, Петър Патев, Радо Тодоров и Славомир Събков. Предвид кадровите промени в халфовата линия започнаха Станислав Желязков и Валентин Веселинов, а по крилата атакуваха Боби Борисов и Ники Ботев. В атака беше сложен Деян Христов, а зад него бе Янаки Смирнов. Срещата започна изненадващо за домакините, които още в 5-тата минута се оказаха догонващи в резултата.
Християн Казаков стреля по диагонала, топката топна пред вратаря Денчев, прескочи плонжа му и влетя в мрежата за 0:1. "Соколите" реагираха като ужилени и тръгнаха смело в атака да връщат попадението. В 10-тата минута Патев засече с глава центриране от корнер, но вратарят изби. При последвалото ново центриране Боби Борисов падна в наказателното поле и домакините имаха претенции за дузпа, но главният съдия остана безмълвен. Три минути по-късно шут на Желязков бе изчистен от гол линията от защитника на Раковски. След още 120 секунди игра удар от дистанция на Боби Борисов бе отразен с вещина от стража на гостите. В 28-та минута Дидо Христов изпълни майсторски пряк свободен удар над стената, но топката мина на сантиментри от десния страничен стълб.

След половин час игра Николай Павлов пропусна страхотно положение за Раковски. Нападателят получи топката в централната част на терена и надбяга защитата на Спартак, след което стреля, вратарят Денчев спаси първия удар, а при добавката Павлов извади топката в аут. В 33-тата минута варненци все пак успяха да изравнят като в тази ситуация и късметът беше с тях. При едно коварно центриране на Събков отдясно стражът на гостите Стойчев не успя да улови топката и Деян Христов на празна врата отбеляза дежурния си гол.

В началото на второто полувреме темпото на игра спадна и спартаклии опитаха с удари от дистанция да отбележат нов гол. Станислав Желязков и Боби Борисов стреляха над вратата. В 67-та минута реферът свири несъществуващата дузпа за Раковски, след като Радо Тодоров събори в наказателното поле нападател на гостите. Нарушението остана извън границите на наказателното поле, но това не попречи на съдията да отсъди най-тежкото наказание. Зад бялата точка застана Николай Павлов, който реализира за 1:2.

Домакините отново се втурнаха в атака и в 75-тата минута изравниха за втори път в мача. При едно центриране отляво Траян Дянков отклони топката с глава на втора греда където Янаки Смирнов плонжира и на празна врата отбеляза ценното попадение. Само 2 минути по-късно спартаклии пропуснаха страхотна възможност да направят обрат. Георги Димитров свали топката към Деян Христов, чийто удар бе спасен от вратаря Стойчев. До края на мача домакините натискаха, но за съжаление на присъстващите на стадиона не успяха да отбележат нов гол и в крайна сметка взеха само 1 точка.

В следващия кръг варненци гостуват на Хасково.

Спартак 1918 - Раковски 2:2

Голмайстори: 0:1 Християн Казаков (5); 1:1 Деян Христов (33); 1:2 Николай Павлов (68 – дуз.); 2:2 Янаки Смирнов (75)

Спартак 1918: Петър Денчев, Траян Дянков, Петър Патев, Радо Тодоров, Славомир Събков, Станислав Желязков, Валентин Веселинов (68 - Георги Димитров), Боби Борисов, Николай Ботев, Янаки Смирнов, Деян Христов

Раковски: Стефан Стойчев, Христо Телкийски, Стамен Ангелов, Лазар Мари, Ангел Рахов, Радослав Терзиев, Петър Атанасов, Християн Казаков (61 – Сашо Лачев), Николай Павлов ( 83 - Иван Гендов), Венцислав Гюзелев, Цветан Йотов

Жълти картони: Траян Дянков, Славомир Събков, Станислав Желязков, Радо Тодоров (Спартак); Християн Казаков, Венцислав Гюзелев (Раковски)

Съдия: Никола Атанасов (Велико Търново)

Стадион: "Спартак", 300 зрители