19-04-2014, 20:34

varna.utre.bg / АРХИВ

ВарнаУтре

"Моряците" загубиха с 85:91 във Варна

Ямбол победи Черно море Порт Варна за трети път през сезона, оставайки единственият отбор, освен Лукойл Академик, който няма загуба от варненския тим. Баскетболистите на Юлиян Радионов се наложиха като гости с 91:85 в драматичен мач, оспорван през цялата му продължителност. Така вече е ясно и че двата отбора ще се срещнат в плейофите, след като Ямбол е сигурен за петото място, а само чудо би изместило "моряците" от четвъртото. Имайки предвид срещите между отборите до момента, предстоящата серия със сигурност ще бъде доста интересна. Това беше последният мач на ямболии за редовния сезон, а във финалния 27-ми кръг Черно море гостува на Спартак Плевен, припомня BGbasket.com

Първата четвърт беше доста оспорвана, като през почти цялата й продължителност Черно море водеше, но не успя да се откъсне напред и след нея разликата беше точка. В началото на втората десетка ямболии обърнаха резултата и на свой ред поддържаха минимална преднина, но със серия от 6-0 варненци поведоха с 5 на почивката. Серията на домакините продължи с подновяването на играта, за да стане 12-0 за 11 точки разлика. Ямбол обаче реагира веднага с 15 безответни точки и взе водачеството. След няколко обрата през последната част се стигна до 7 точки преднина за ямболии при 32 секунди до края. С две поредни тройки варненци свалиха разликата само на точка при 24 оставащи секунди, а Павлин Иванов я направи 3 точки с два успешни наказателни удара. 12 секунди преди края Тресач пропусна от тройката за Черно море, а Иванов отново бе фаулиран и изведе отбора си с 6 точки напред, за да му осигури победата.

Истинска престрелка се разрази между отборите от тройката, след като варненци вкара 15 опита при 43% успеваемост, а ямболии – 11 при 61%. Победителите обаче имаха по-добър процент общо от игра – 59% срещу 44% и имаха 40 срещу 26 точки в подкошието.

Васил Кьосев вкара 17 точки срещу родния си отбор, а с по 14 завършиха Франко Кащропил (7 борби) и Сергей Цветков.

За Черно море 20 отбеляза Джордже Тресач, 18 точки добави Педжа Стаменкович, а с 15 и 7 борби се отчете Дамян Кандич.