Младшата на Черно море отнесе като гост Локо (Пловдив)

29-03-2014, 15:47

Крайното 3:1 оформиха Атанасов, Димитров и Минков

Победа с 3:1 разписаха юношите младша възраст на Черно море срещу Локомотив (Пловдив). Двубоят в срещата от 21 кръг на елитната група до 17 години, се игра на изкуствения терен на стадиона на домакините от Пловдив. Точни за варненци бяха Тони Атанасов, Даниел Димитров и Николай Минков.

"Моряците" поведоха още в 10 минута, когато след центриране от корнер, топката не бе добре избита от защитата, топна на границата на наказателното поле и Тони Атанасов с красив шут по диагонала откри резултата, който остана непроменен до края на първото полувреме.

След почивката Черно море продължи да бъде по-активният отбор, като не спираха да търсят гола и се стигна до 50 минута, когато Минков проби по крилото, подаде към Димитров, който се завъртя и опъна мрежата на домакините за втори път. Даниел Димитров върна жеста в 57 минута, когато центрира по земя, а Минков оформи класическия резултат от 3:0. Последва леко отпускане в отбраната на зелено-белите, което позволи на домакините да реализират почетно попадение пет минути преди края на двубоя.

Треньорът Тодор Каменов остана доволен от показаното и така неговият отбор събра актив от 35 точки и заема шесто място във временното класиране, пред ЦСКА (с мач по-малко). Следващия мач варненци приемат на собствения си терен Черноморец.

Съставът на Черно море U17: Валери Вълев, Александър Михайлов, Стоян Илиев, Давид Дараджански, Стефан Иванов, Тони Атанасов, Костадин Георгиев (60 - Валери Христов), Милен Николов (41 – Мартин Ванков), Красимир Крумов, Даниел Димитров (70 - Станчо Димитров), Николай Минков (75 - Ивайло Петков).