Спартак с домакински успех срещу Ботев Гълъбово

Соколите спечелиха срещата с 2:1

Спартак записа успех с 2:1 срещу Ботев Гълъбово. Това е третата победа на "соколите" от началото на пролетния полусезон в "Б" група.
Добрата игра на футболистите доведе до два гола в мрежата на Ботев - по един във всяко полувреме. През целият мач Спартак доминираше, но в последната минута Ботев успя да намали разликата, чрез резервата си Валентин Кьосев, което оформи и крайният резултат.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на починалия легендарен футболист на Спартак (Варна) Кирил Пандов.

Треньорът на Спартак Атанас Атанасов започна с Петър Денчев на вратата и пред него карето в защита бе капитанът Траян Дянков, Петър Патев, Радо Тодоров и Славомир Събков. В халфовата линия действаха Иван Минчев, Валентин Веселинов и Джихат Кямил. По крилата атакуваха Ники Ботев и Боби Борисов, а изнесен напред бе таранът Деян Христов.

В самото начало на мача изгодни положения почти липсваха. В 13-тата минута Боби Борисов проби от ляво и центрира остро в наказателното поле където Дидо Христов се размина с топката. В последвалата атака Исус Ангелов стреля силно от дистанция, но топката излезе в аут.

В 17-тата минута при едно изчистване на защитник на Гълъбово топката падна на волето на Джихат Кямил, чийто удар мина над напречната греда. Домакинският натиск обаче не отслабна и в 35-тата минута "соколите" откриха резултата с помощта и на футболния късмет. Радо Тодоров изпълни странично хвърляне, топката мина през цялата защита на гостите и топна пред малкото наказателно поле. Там Николай Ботев изпревари вратаря на Гълъбово и с глава вкара за 1:0. Две минути по-късно Реджеб Халил засече с глава центриране от дясно, но вратарят Петър Денчев улови. Четири минути преди края на полувремето Дидо Христов беше изведен по дясното крило и центрира меко към връхлитащия Николай Ботев, който засече с крак и топката се спря в напречната греда.

След като през първото полувреме агитката на домакините остана извън стадиона, през второто феновете се появиха на трибуните и оказаха мощна подкрепа на любимците си. Този факт изигра решаваща роля в подема на Спартак, който чрез 30 метров диагонален удар на Иван Минчев, достигна до втори гол в 50-тата минута. Натискът не отслабна и след втория гол, като спартаклии продължиха да търсят трети гол с който да сложат край на интригата в мача. В 63-тата Валентин Веселинов подаде към Николай Ботев, който остана сам срещу вратаря и стреля в долния ляв ъгъл, но стражът на Ботев успя да изчисти в корнер.

Минута преди края гостите върнаха едно попадение чрез резервата Валентин Кьосев. При едно центриране в наказателното поле защитата на Спартак увисна и нападателят се разписа с удар по диагонала. Гостите нямаха сила и време за повече и Спартак логично записа третата си победа тази пролет. В следващия кръг варненци гостуват на Академик (Свищов).

Спартак – Ботев (Гълъбово) 2:1