"Спартак 1918" записа първа загуба за сезона

"Соколите" отстъпиха на "Добруджа" с 0:1

Отборът на Спартак 1918 нкасира първа загуба за годината в срещата от пролетния полусезон на 16-ия кръг на "Б" група. "Соколите" паднаха с 0:1 като гост на Добруджа на стадиона в Добрич. Въпреки че варненци бяха по-стойностният отбор на терена и създадоха редица голови положения, допуснаха попадение във вратата в началото на второто полувреме, когато бившият "моряк" Симеон Симеонов откри резултата. Около 150 фенове подкрепиха спартаклии на стадиона в Добрич.

Треньорът на Спартак Атанас Атанасов не направи промени в стартовата единайсеторка, която постигна две победи в първите два мача. На вратата започна рожденикът Петър Денчев, а пред карето в защита бе Станислав Георгиев, Траян Дянков, Петър Патев и Радо Тодоров. В полузащита действаха Иван Минчев, Вальо Веселино и Дхихат Кямил. По крилата атакуваха Ники Ботев и Боби Борисов, а изнесен напред в атака бе таранът Деян Христов.

Срещата започна равностойно, но първото по-чисто положение бе за домакините, когато при едно центриране удар с глава на играч на Добруджа мина над вратата. В 10-ата минута варненци успяха да вкарат гол, който бе отменен поради засада. Деян Христов бе изведен сам срещу вратаря и прати топката в далечни ъгъл, но преди това страничният съдия бе вдигнал флага. Футболистите на Спартак не оспориха решението на рефера и продължиха да играят. Последваха равностойни минути без положения пред едната от двете врати.

В 28-ата минута Ники Ботев засече с глава центриране на Христов, но стражът на домакините бе на мястото си и отби в корнер. Две минути по-късно Христов шутира по диагонала, но ударът му бе париран. В 34-ата минута защитникът Станислав Георгиев изчисти топката от голлинията след меле пред вратата на гостите.

В 38-ата минута на двубоя при сблъсък с противников играч и очеваден фал срещу халфа Борислав Борисов, той получи удар в левия крак и след прегледа при клубния доктор играчът бе закаран в спешното отделение в Добрич за снимка. След прегледа в болницата, лекарите са успокоили спортно-техническия щаб на варненци, че футболистът е добре и се е отървал само с голям хематом на глезена.  Боби Борисов веднага бе сменен, а неговото място в игра се появи Янаки Смирнов, който записа първи минути през пролетта.

Веднага след почивката спартаклии повече търсеха попадението. В основата на всички положения пред вратата на Добруджа бе Дидо Христов. При едно от тях в 50-ата минута негов удар отново бе спасен от вратаря на Добруджа. Така се стигна до 58-ата минута, в която домакините откриха резултата чрез Симеон Симеонов. При една на пръв поглед безобидна атака на добричлии топката бе върната назад, където бившият футболист на "Черно море" Симеон Симеонов от 28 метра изстреля страхотен снаряд неспасяемо в левия ъгъл на Петър Денчев. Стражът на "соколите" хвана ъгъла, но топката бе насочена толкова точно, че вратарят нямаше шанс да я спаси.

В следващия кръг Спартак приема Ботев (Гълъбово).

Съставът на Спартак 1918: Петър Денчев, Станислав Георгиев, Траян Дянков, Петър Патев, Радо Тодоров, Валентин Веселинов, Иван Минчев, Джихат Кямил, Николай Ботев, Боби Борисов (42 - Янаки Смирнов), Деян Христов.