Черно море размаза Черноморец за 13-а победа в НБЛ

15-03-2014, 19:52

Varnautre.bg / Архив

Варна Утре

Моряците доминираха във всяка една четвърт от двубоя

Черно море Порт Варна записа 13-а победа в националната баскетболна лига. Баскетболистите на Денислав Коцев доминираха през целия мач, много резултатен за варненци и завършил при резултат 117:78. До момента Черно море Порт Варна е с актив 13:5, като след днешния кръг Балкан има 13:4 и е с мач по-малко. Бургазлии пък са сами на дъното на класирането с 1:17. В следващия кръг Черно море посреща Берое, а Черноморец гостува на Ямбол.

Варненци дръпнаха напред в резултата още в началото на срещата и имаха 13 точки аванс след една част. Разликата продължи да расте много бързо, а резултатността на гостите бе много висока – те имаха 66 точки на почивката. За Черно море се завъртя целия състав и всички играчи вкараха точки, а в края разликата бе близо 40 точки.

Седем баскетболисти на победителите завършиха с 10 или повече точки, като 22 отбеляза Симеон Илиев, а 19 и 8 борби добави Александър Андреевич. За Черноморец с 22 точки и 7 борби се отчете Любен Пасков, а 18 вкара Тодор Захариев.