Черно море Порт Варна отстъпи на Лукойл

09-03-2014, 21:00

Варна Утре

Моряците загубиха с 74:84, като 4 минути преди края резултатът беше равен

Отборът на Черно море Порт Варна отстъпи при гостуването си на Лукойл Академик с 84:74 в мача между първите два отбора в класирането на ТЕСИ НБЛ. Четири минути преди края резултатът беше равен, а „студентите” показаха по-добра игра до края и записаха 11-а поредна победа. Така с успех започна повторният дебют на Сашо Везенков като старши-треньор на тима. Лукойл има актив 16-1, а Черно море – 12-5. В следващия кръг „студентите” посрещат Ямбол, а „моряците” гостуват на Черноморец.

Първите пет минути от мача бяха оспорвани, но в края на откриващия период домакините успяха да натрупат малка преднина от 8 точки с 22-14. След равностойна трета част, в която на моменти варненци се приближиха само на 3 точки, а на моменти разликата стана 11, „студентите” водеха със 7 на почивката. След много силна игра на варненци след почивката и серия от 11:0, те изравниха резултата, но до края на третия период Лукойл отново поведе с 4 точки. В началото на последните 10 минути разликата скочи до 8, но варненци отново успяха да се върнат и точно 4 минути преди сирената резултатът беше равен. Домакините записаха решителна серия от 9-0 след тройка на Тъкър, 4 поредни точки на Лалич и кош на Веселинов за 74-65. До края на срещата „студентите” удържаха комфортен аванс и взеха трудната победа.

Лукойл спечели борбата под коша с 40-30 и имаше по-добра успеваемост в стрелбата от тройката – 7/15 (47%) срещу 5/17 (29%) на варненци.

Дабъл дабъл от 23 точки и 10 борби за победителите записа Аландо Тъкър. С 19 точки и 7 асистенции се отчете Божидар Аврамов, а 18 наниза Юре Лалич.

За Черно море Асен Великов завърши с 19 точки и по 6 борби и асистенции, а 17 точки и 5 борби записа Симеон Илиев.