Две победи за Черно море срещу Спартак

09-03-2014, 14:57

Varnautre.bg/Архив

Моряците удариха градския съперник в две възрастови групи

Школата на Черно море записа две победи срещу градския съперник Спартак.  Набор '98 спечели с 2:0 като гост на соколите, а родените през 1999 година се наложиха с 2:1 срещу своите връстници.
В среща от 15-ия кръг на зоналното първенство, юношите на Калоян Георгиев реализираха два гола във вратата на соколите.

Двубоят се изигра при силен вятър и студено време на Спортен комплекс „Локомотив”. Попаденията за „моряците” реализираха Кристиян Петков и капитанът Кристиян Събев.

Двата отбора започнаха борбено срещата и трудно създаваха голови положения. В 28-ата минута обаче „моряците” успяха да поведат. Разписа се Кристиян Петков след асистенция на Кристиян Славов. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката „соколите” опитаха да изравнят и създадоха две отлични възможности, които бяха пропуснати от Ясен Павлинов. Така се стигна до 65-ата минута, в която „зелено-белите” вкараха втори гол и решиха мача. Кристиян Събев бе изведен сам срещу вратаря и с техничен удар от точката за изпълнение на дузпа фиксира крайното 0:2.

Юношите на Черно море набор '99 година записаха победа с  2:1 срещу връстниците си от Спартак в среща от 15-ия кръг на зоналното първенство, която се изигра при силен вятър на Спортен комплекс „Локомотив”. „Моряците” поведоха с 2:0 на полувремето с голове на Емил Янчев и Венцислав Анастасов, а след почивката Румен Касабов върна един гол от дузпа.

Двубоят започна добре за гостите от Черно море, които откриха резултата още в 3-ата минута. Автор на гола стана Емил Янчев след многоходова атака. В 25-ата минута „зелено-белите” покачиха на 2:0 след попадение на Венцислав Анастасов.

След почивката „соколите” излязоха преобразени, поеха контрола над мача и в 50-ата минута върнаха интригата. Румен Касабов се разписа от дузпа, която бе свирена за нарушение срещу него. Спартаклии имаха своите възможности да изравнят, но Александър Чобангеоргиев пропусна сам срещу вратаря. Малко по-късно и Виктор Димитров нямаше концентрация при завършващия удар.