Китанов изведе националите с капитанската лента срещу Украйна

05-03-2014, 18:17

© Varnautre.bg / Архив

Българите спечелиха с 1:0 в контрола

Стражът на Черно море Георги Китанов изведе юношеския национален отбор на България с капитанската лента при успеха с 1:0 в контролата срещу Украйна на стадион Беркут в Брестник. Голът в 40-ата минута реализира Борислав Цонев. С мача приключи първият лагер на тази възраст в подготовката за Елитния кръг квалификации на родна земя в края на май.

За отбелязване е, че за първи път от много време насам селекционерът Александър Димитров можеше да разчита на всичките повикани 22-ма футболисти. В това число на чужденците Христофор Хубчев (Бонер, Германия), Георги Василев (Парма) и Антонио Вутов (Удинезе).

Последният замени получилия контузия Петър Витанов малко преди гола. Всичките 22-ма имаха игрово време. В средата на второто полувреме завърналият се след операция защитник Преслав Петров тресна греда с прехвърлящ удар.