Спартак удари Калиакра в първия си мач от пролетта

01-03-2014, 17:25

"Соколите" поздравиха своите фенове след последния съдийски сигнал

Спартак 1918 постигна важна победа в първия си мач от началото на пролетния кръг в шампионата на "Б" група. "Соколите" удариха Калиакра с 2:0, като точни за варненци бяха Николай Ботев и Деян Христов. Варненци бяха подкрепяни през всичките 90 минути от около 30 фенове на отбора, а след края на срещата футболистите и целия спортно-технически щаб, отидоха до сектора на агитката и поздравиха феновете за подкрепата им.

Наставникът на варненци започна с Петър Денчев на вратата и пред него карето в отбрана бе капитанът Траян Дянков, Петър Патев, Станислав Георгиев и Радо Тодоров. В халфовата линия оперираха Иван Минчев, Вальо Веселино и Дхихат Кямил, а по крилата атакуваха Боби Борисов и Николай Ботев. Изнесен напред бе таранът Деян Христов.

Двата отбора изиграха много динамичен мач, в който положенията следваха едно след друго. „Соколите” започнаха по-активно и още в първата минута можеха да открият резултата. Ботев проби отдясно и центрира на задна греда към Христов, който стреля в аут. В 8-ата минута след карамбол топката стигна до Янислав Иванов от домакините, който шутира над вратата. Така се стигна до 15-ата минута, в която Спартак все пак реализира. Ботев отново проби отдясно и центрира на задна греда към Боби Борисов, който с крак вкара за 0:1. След половин час игра Дарин Андонов нацели напречната греда на Денчев, след като засече центриране от корнер. Пет минути по-късно Петър Патев имаше шанс да покачи за Спартак, но ударът му с глава се спря в страничния стълб.

След почивката домакините се хвърлиха да изравняват и бяха наказани. В 54-ата варненци отнеха топката от съперника и организираха контраатака по учебник. Кълбото стигна до Деян Христов, който финтира защитник на Калиакра и останал сам срещу вратаря Димитър Недков не сгреши - 0:2. „Соколите” можеха да запишат и класическа победа, но четири минути преди края удар на Христов от границата на малкото наказателно поле мина над вратата.

В следващия кръг Спартак приема Пирин (Разлог). Мачът е на 9 март (неделя) от 15,30 часа.