Черно море е на 1/2-финал за Купата на България

Моряците удариха Спартак (Пл) със 77:58

Черно море Порт Варна е първият полуфиналист в турнира за Купата на България. Той започна днес в столичната зала "Универсиада", а в дебютния мач "моряците" се справиха със Спартак Плевен след резултат 7758. Те водеха през целия мач, като имаха труден момент единствено малко преди почивката. Те обаче бързо го преодоляха и след паузата не дадоха шанс на спартаклии. "Моряците" чакат победителя от мача Балкан - Ямбол, за да разберат съперника си в утрешния втори полуфинал, който е от 20,30 ч. Спартаклии пък приключиха участието си в надпреварата.

След равностойно начало в първите пет минути Черно море успя да вземе превес и взе хубава преднина след първата част. Варненци съумяха да направят серия от 10:0, с която дръпнаха с 12 точки, каквато бе и разликата след десет минути. Черно море продължи да води и през втората четвърт, но минута преди края й плевенчани свалиха пасива си на 5 точки след 9:1. Последните два коша преди почивката обаче бяха за "моряците" и така първото полувреме приключи с аванс от 9 точки за тях.

Интригата приключи малко след средата на третата част, когато варненци направиха серия от 11:0, която направи разликата 22 точки. До края срещата се доиграваше и Черно море се класира заслужено на полуфинал.

По-агресивната игра на варненци доведе до изпълнение на 34 наказателни удара от тях, 24 от които успешни. Спартаклии пък бяха едва 9 от 14, като все пак тимът вкара 4 тройки в повече - 9 от 34 опита срещу 5 от 19.

Най-резултатен за победителите стана Станислав Цонков с 14 точки, а с 12 приключи Симеон Илиев. Голямата разлика в мача даде възможност на старши треньора Денислав Коцев да пусне в игра всички състезатели и да ги запази свежи за следващите дни.

За плевенчани дабъл дабъл от 12 точки и 10 борби направи Симеон Ценов, а с по 11 точки завършиха Саша Топчов и Васил Александров.