Спартак удари Несебър в последната си контрола

Соколите спечелиха с 2:0, Джихат Кямил реализира двете попадения

Отборът на Спартак 1918 победи с 2:0 като гост Несебър в последната си контролна среща от зимната подготовка. И двата гола за "соколите" реализира полузащитникът Дхихат Кямил. Той се разписа през втората част. Така в шестте си проверки варненци записаха три победи, едно равенство и две поражения.

Треньорът заложи на стартова единайсеторка - Петър Денчев на вратата, а пред него в защита действаха капитанът Траян Дянков, Петър Патев, Радо Тодоров и Станислав Георгиев. В полузащитата оперираха Вальо Веселинов, Иван Минчев и Дхихат Кямил. По крилата атакуваха Николай Ботев и Борислав Борисов, а изнесен в предни позиции бе таранът Деян Христов.

Варненци започнаха по-добре срещата, като от самото начало се опитаха да водят мача. Боби Борисов бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. До края на полувремето възпитаниците на Атанасов имаха тотален контрол над мача и пропиляха още 7-8 възможности да поведат в резултата, като двата отбора се оттеглиха на почивката при 0:0.

През второто полувреме гостите отново доминираха на терена и стигнаха до две попадения, които бяха дело на Дхихат Кямил. В 52-ата минута Вальо Веселинов подаде в коридор към полузащитника, който необезпокояван откри резултата. Спартак продължи да бъде по-добрият отбор и в 73-ата минута реализира втори гол. След скоростна атака по фланга топката стигна до Дидо Христов, който отклони към Кямил и той се разписа за втори път. Кямил имаше шанс да запише и хеттрик, но негов удар от близко разстояние се спря в напречната греда.

В спаринга не взеха участие възстановяващите се от операции Влади Мирчев, Янаки Смирнов и Роналд Донев, контузеният Георги Димитров и резервният вратар Генко Славов. На 1 март от 15,30 часа Спартак гостува на Калиакра в среща от първия пролетен кръг на първенството в Б група.

Съставът на Спартак 1918: Петър Денчев, Траян Дянков, Петър Патев, Радо Тодоров, Станислав Георгиев, Иван Минчев, Дхихат Кямил, Валентин Веселинов, Николай Ботев, Борислав Борисов, Деян Христов (Кристиян Радев, Славомир Събков, Станислав Желязков, Илиян Неделчев, Никола Арнаудов).