Спартак удари Нефтохимик

Соколите победиха бургазлии с 1:0, Терминатора с първи гол за варненци

Отборът на Спартак 1918 постигна минимален успех над тима на Нефтохимик в контролна среща играна в Равда. Соколите удариха бургазлии с 1:0. Единственият гол в мача реализира Диан Христов от дузпа през втората част. Това е втори успех в контролна среща за варненци, които постигнаха успех със същия резултат и над тима на Арарат в турнира Албена къп.

Следващата проверка на Спартак, която е и последна за тима преди подновяването на шампионата е срещу Несебър в събота.

Треньорът на варненци започна със следния състав: На вратата - Петър Денчев, а пред него действаха капитанът Траян Дянков, Петър Патев, Радо Тодоров и Станислав Георгиев. В халфовата линия оперираха Иван Минчев, Дхихат Кямил и Вальо Веселинов, а по крилата атакуваха Николай Ботев и Борислав Борисов. Изнесен в предни позиции бе таранът Деян Христов.

Варненци стартираха плахо срещата, но въпреки преимуществото си, домакините не успяха да преодолеят вратата, пазена от Петър Денчев. Възпитаниците на Златко Янков владееха по-често топката и упражняваха натиск, който обаче не даде резултат. За сметка на това “соколите” изтърваха две чисти положения. Първо Боби Борисов излезе на стрелкова позиция от ляво, но сгреши при нанасянето на последния удар, а след него с пропуск се отчете и другото крило Николай Ботев.

След почивката варненци доминираха на терена и създадоха няколко опасни положения, които обаче не бяха превърнати в гол. Все пак Спартак стигна до попадение в 75-ата минута. Деян Христов реализира дузпа, а преди това нарушението бе извършено срещу влезлият през втората част Станислав Желязков.

В проверката не взеха участие Влади Мирчев, Янаки Смирнов, Роналд Донев и Десо Дяков.

Съставът на Спартак 1918: Петър Денчев, Траян Дянков, Петър Патев, Радо Тодоров, Станислав Георгиев, Иван Минчев, Дхихат Кямил, Валентин Веселинов, Николай Ботев, Борислав Борисов, Деян Христов

Резерви: Генко Славов, Славомир Събков, Кристиян Радев, Станислав Желязков, Никола Арнаудов, Илиян Неделчев, Тодор Маринчев