15-02-2014, 19:05

Varnautre.bg / АРХИВ

ВарнаУтре

Моряците удариха плевенчани в зала Конгресна във Варна и остават втори

Черно море Порт Варна запази второто си място във временното класиране на ТЕСИ НБЛ след края на втория етап от редовния сезон. Тимът победи Спартак Плевен у дома в зала Конгресна на ДКС Варна с резултат 82:70. Това е 12-а победа за моряците, които имат и 4 загуби и дори Балкан да победи Берое днес, варненци няма как да бъдат изместени от втората позиция. Плевенчани са с 4 победи и 12 поражения и са седми към момента. Следва Мачът на звездите на ТЕСИ НБЛ, който също ще се играе във варненската зала Конгресна, на 23-и февруари, след което ще се играе турнирът за Купа България.
Един-единствен път през първата част разликата стана по-голяма от 3 точки, а след като отборите си размениха водачеството няколко пъти, гостите имаха точка аванс. Отборите продължиха да са изключително равностойни до почивката, като след нови обрати и изравнявания, плевенчани водеха с 40:37. Стрелбата на Спартак вървеше, като тимът имаше 7 тройки при близо 50% успеваемост, а варненци бяха 0/9 и компенсираха със силна игра под коша.

След силно начало на второто полувреме за гостите, те се откъснаха с 10 точки напред, но веднага последва серия от 11:2 за „моряците”, които след 30 минути бяха напред в резултат – 63:59. През последните 10 минути Черно море имаше пълен контрол над събитията на терена и бързо натрупа комфортна преднина, за да си осигури спокойни последни атаки.

През второто полувреме варненци затегнаха защитата и намалиха успеваемостта на съперника си. Те имаха предимство под коша, където овладяха с 16 борби повече и вкараха близо два пъти повече точки – 50:26.

Симеон Илиев записа 18 точки и 7 борби за победителите, 13 наниза Джордже Тресач, а с 12 точки се отчете Станислав Цонков.

За Спартак по 12 точки отбелязаха Саша Топчов и Михаил Танев, а по 11 – Александър Дяковски и Росен Софрониев. Участие в мача не взе Илия Станков.