Черно море отстъпи на Добруджа в последната си контрола

СНИМКИ: Моряците паднаха с 1:3, Бакари бележи за варненци

Отборът на Черно море загуби последната си контролна среща от зимната подготовка, която се игра на стадион „Тича“. Моряците паднаха с 1:3 от втородивизионния Добруджа. Попадението за моряците реализира нападателят Бакари. Головете за добричлии пък отбелязаха Станимир Андонов, Ивелин Василев и Спас Георгиев. В Проверката треньорът на домакините пусна в игра седем юноши, които се появиха на терена след почивката.

Моряците започнаха отлично мача и още в 6-ата минута поведоха в резултата. Сашо Александров проби по десния фланг и центрира остро по земя към точката на дузпата към Божилов, който пропусна топката и Бакари, оставен непокрит с топовен шут реализира за 1:0. Последваха много силни минути за гостите, като с пропуски се отличиха: Спас Георгиев и Иван Цачев. И при двете положения решително се намеси вратарят на Черно море Георги Китанов. В 42-ата минута логичното се случи и Добруджа изравни. Резервата Станимир Андонов вкара куриозен гол с шут от малък ъгъл от ляво на наказателното поле, почти на два метра от аут линията. Топката прелетя параболично над Китанов и влезе в далечния ъгъл. Минута преди края на полувремето варненци можеха да си върнат водачеството, но удар на Иван Коконов от близко разстояние излезе в аут.

След почивката Гонзо смени целият си отбор, като на терена се появиха седем юноши от школата и по-опитните Бергонски, Расим и Петков. Двата отбора играха предпазливо и трудно създаваха положения пред една от двете врати. В 66-ата минута Кристиян Пешков проби от ляво и нанесе силен шут, който отиваше под напречната греда, но вратарят на Добруджа се разтегна и изчисти в корнер. В 76-ата минута тимът от Добрич стигна до пълен обрат, а автор на попадението бе Ивелин Василев. Осем минути преди края добруджанци оформиха крайното 1:3, след като Спас Георгиев вкара на празна врата.

В контролата не взе участие нигерийският полузащитник Стенли Окоро, който е в Испания, където решава визови проблеми. Другия петък варненци стартират с пролетните мачове, когато от 13,30 часа гостуват на Пирин (Гоце Делчев).

Стартовите състави:

Черно море: Китанов (46'), Станчев (46'), Котев (59'), Атанасов (59'), Венков (59'), Паланков (59'), Георгиев (59'), Коконов (59'), Александров (59'), Божилов (59'), Бакари (59')
Резерви: Дашев (46'), Бергонси (46'), Расим (59'), Костадинов (59'), Йовчев (59'), Попов (59'), Цанков (59'), Минков (59'), П. Петров (59'), Ат. Петров (59'), Пешков (59')

Добруджа: Конов, Иванов, Христозов, Колев, Д. Димитров, Симеонов, Станоев, Малинов, Спас Георгиев, Цачев (34'), Ив. Димитров (58')
Резерви: Радомиров, Андонов (34'), Ивелинов, Господинов, Гаджалов, Василев (58'), Христов, Митев