Спартак падна от Арарат на "Албена къп"

Единственият гол в срещата падна минути преди края

Арарат (Ереван) наказа Спартак 1918 с гол в последните минути. Мачът беше първия от турнира "Албена къп". Въпреки, че варненци играха силно през първото полувреме и създадоха множество положения, до гол така и не се стигна. След почивката "соколите" намалиха темпото и арменците се възползваха в самия край на мача.

Треньорът на Спартак Атанас Атанасов направи само една промяна в стартовия състав в сравнение със спаринга с Черноморец. Новото попълнение Иван Минчев замени Славомир Събков в средата на терена. На резервната скамейка пък остана завърналият се Жоро Димитров. В проверката не взеха участие Влади Мирчев, Роналд Донев, Валентин Веселинов и Кристиян Радев.

Иначе на вратата започна Петър Денчев, а пред него в центъра на отбраната действаха играещият помощник-треньор Траян Дянков и Петър Патев. Като крайни бранителите започнаха Радо Тодоров и Станислав Георгиев, а в средата на терена играта връзваха новото попълнение Иван Минчев и Станислав Желязков - Лъва. По фланговете атакуваха Николай Ботев и Борислав Борисов, докато Дхихат Кямил беше зад изнесения нападател Янаки Смирнов.

Първото полувреме премина изцяло под контрола на “соколите”, които се скъсаха да пропускат пред вратата на арменците. След само 120 секунди игра варненци създадоха първото положение. Защитникът Петър Патев засече с глава центриране от пряк свободен удар, но стражът на арменците бе на мястото си и отклони топката в аут. Малко по-късно шут на Радо Тодоров също бе спасен, а при добавката на Ники Ботев кълбото се оплете във външната част на мрежата. В 17-ата минута Ботев бе изведен на удобна позиция, но ударът му се спря в тялото на арменския вратар. Шест минути по-късно Джихат Кямил нацели гредата, а при последвалото центриране отново Кямил стреля с глава, но без успех. Десет минути преди края на полувремето Ботев можеше да се разпише, но след удара му топката бе отбита от вратаря и срещна напречната греда.

След почивката отборът от Ереван надигна глава и беше близо до гола. Техен футболист беше изведен на изгодна позиция, но ударът му срещна гредата на резервата Генко Славов. Минути преди края на мача Славов допусна груба грешка и футболист на Арарат се разписа на празна врата за крайното 0:1.

В следващия си мач в турнира “Албена къп” варненци срещат Раковски. Двубоят е в петък от 14,30 часа на първи терен в курортния комплекс.

Съставът на Спартак 1918: Петър Денчев, Траян Дянков (к), Петър Патев, Радо Тодоров, Станислав Георгиев, Иван Минчев, Станислав Желязков, Борислав Борисов, Николай Ботев, Дхихат Кямил, Янаки Смирнов

Резерви: Генко Славов, Георги Глушков, Мурат Салим, Никола Арнаудов, Славомир Събков, Илиян Неделчев, Тодор Вълканов, Георги Димитров, Десислав Дяков.