Черно море победи последния в хърватското първенство

Моряците завършиха 1:0 , Дани Георгиев се връща в игра след операция

Черно море победи с 1:0 хърватския Драговоляц в първата си контрола от лагера в Турция. Единственото попадение отбеляза бразилецът Еденилсон Бергонси през първото полувреме. В игра пък се завърна халфът Даниел Георгиев, който в началото на годината претърпя операция на херния, но вече е възстановен.

Двубоят започна отлично за „зелено-белите“ и те поведоха още в 1-ата минута. Еденилсон Бергонси засече центриране от корнер и отбеляза за 1:0. В 26-ата минута гол на Иван Коконов бе отменен заради засада. Десет минути след попадението хърватите нацелиха гредата на Китанов, като топката след удара излезе в аут.

След почивката Георги Иванов – Гонзо смени целия си отбор, като първо в игра се появиха вратаря Ник Дашев, Слави Сталев и Сашо Александров, а след час игра на терена влязоха и осем юноши от академията на Черно море. В тези минути резервата Дашев спаси вратата си от гол, като успя да отрази опасен удар на хърватски футболист. До края на мача нямаше сериозни положения и „моряците“ записаха втора победа в контролите, след като миналата събота разгромиха Калиакра с 4:0.