Спартак с равенство срещу Черноморец

Соколите завършиха 0:0 на изкуственото в Поморие

Отборът на Спартак 1918 записа равенство в първата си контрола от началото на зимната подготовка. Соколите завършиха 0:0 при гостуването на Черноморец Бургас. Двубоят се игра на изкуствения терен в Поморие, при силен вятър и дъжд. Въпреки по-класния си съперник, варненци играха на ниво и не допуснаха гол във своята врата.

Наставникът Атанас Атанасов-Орела започна с Петър Денчев на вратата, в центъра на защитата си партнират Петър Патев и Траян Дянков, а по двата фланга оперират Станислав Георгиев и Радо Тодоров. Станислав Желязко и Славомир Събков действат като опорни халфове, а пред тях играта на отбора връзва Джихат Кямил. По двете крила нападаха Николай Ботев, Боби Борисов, а на върха на атаката игра Янаки Смирнов.

В проверката не взеха участие контузените Кристиян Радев и Виктор Драголов, както и възстановяващите се от операции Влади Мирчев и Роналд Донев.

Мачът започна равностойно и поради тежките метеорологични условия двата отбора трудно създаваха чисти положения. Съдията отмени гол на „акулите“. Това се случи в 20-та минута, когато след центриране в наказателното поле, Яни Пехливанов успя да вкара топката в мрежата, но страничния съдия маркира засада. В 35-ата минута пред Николай Ботев, който нахлу в наказателното поле, финтира вратаря и стреля, но силният вятър "помогна" на топката да излезе в аут. След почивката преобладаваха единоборствата, а на три пъти "соколите" имаха възможност да вкарат победен гол, но нямаха концентрация в завършващия удар.

В следващия си мач Спартак 1918 излиза срещу арменския Арарат (Ереван) в турнира „Албена къп 2014“. Двубоят е на 3 февруари от 14,30 часа на първи терен в курортния комплекс.