Черно море Порт Варна с 9-а победа в първенството

10-01-2014, 20:29

Варненци се наложиха по категоричен начин над Балкан у дома

Черно море Порт Варна записа 9-и успех в Теси НБЛ, след като надиграха категорично Балкан с резултат 80:63 в зала "Конгресна" в ДКС. По този начин "моряците" спряха и серията от седем поредни победи на ботевградчани. Последното поражение на Балкан бе точно от Черно море в началото на месец ноември миналата година. В следващия кръг варненци гостуват на Левски в София, докато балканци приемат Ямбол.

Двубоят тръгна много добре за гостите от Ботевград, които вкараха първите 8 точки в мача. В последствие варненци направиха страхотна серия от 22:1, с която те се откъснаха и имаха солиден аванс до почивката. След нея ботевградчани започнаха със 7 точки поред и намалиха изоставането си, а малко след средата на третата част изравниха. Тогава обаче "моряците" успяха да се разиграят и я завършиха с преднина от 6 точки, а след начало от 17-2 в първите пет минути и половина от последната четвърт, интригата на практика приключи.

До голяма степен разликата между двата тима дойде при стрелбата от тройката. Черно море успя в 8 от 16 опита, докато гостите им бяха едва 3 от 24. Варненци пък хванаха и 6 борби повече в нападение, а при точките след тях имаха предимство при 16 срещу 8.

Петима състезатели на домакините завършиха с двуцифрен точков актив, като по 15 вкараха Николай Стоянов и Александър Андреевич. Дабъл дабъл пък направи Милян Пупович след 14 точки и 12 борби.

За гостите с по 15 точки завършиха Петер Седмак и Ноа Далман, като те имаха съответно по 9 и 7 борби.