Черно море удари Берое под Аязмото

05-01-2014, 20:17

Варненци вкараха 19 тройки и спечелиха мача с 200 вкарани точки

Черно море Порт Варна победи Берое като гост със 110:90 в първия мач на отборите за 2014 година. След равностойно първо полувреме варненци се откъснаха напред в резултата през третата част и запазиха преднина до края, за да се поздравят с осмата си победа за сезона. Те имат и 3 загуби и продължават да са в четворката на класирането. За старозагорци това е четвърта поредна от общо 10 загуби, като те имат и една победа и са предпоследни в класирането.

Домакините от Стара Загора имаха преднина през цялата първа четвърт, като тя не стана по-голяма от 5 точки, а в края на периода варненци я стопиха, за да направят резултата равен при 21:21. „Моряците” на свой ред поддържаха малка преднина до почивката, а в последните атаки записаха 5:0 точки, за да я направят 8. Серия от 16-3 в средата на третия период направи аванса на Черно море 28 точки, но до края на третата част Берое отвърна със същата серия в своя полза и намали изоставането си на 15 точки. Единствено в първите минути на последната част разликата падна под тази граница, но бързо бе възстановена и се движеше между 15 и 20 точки до края.

Варненци нанизаха цели 19 тройки при страхотна успеваемост – 58%, т.е. от 33 опита. Те си подадоха 30 асистенции срещу 13 на съперника и макар че извършиха 18 грешки срещу 11 и им бяха отнети 15 топки срещу 5, те си тръгнаха с категорична победа.

Милян Пупович записа дабъл дабъл от 22 точки и 10 борби и добави 5 асистенции за победата. 20 точки добави Джордже Тресач (6/8 от тройката), а 19 – Симеон Илиев (5 тройки).

За Берое Майк ДиНуно наниза 30 точки, а с 26 и 11 борби завърши Доминик Фъргюсън.

В следващия кръг варненци имат много важно домакинство на Балкан, а старозагорци посрещат Ямбол.