Журналистите с историческа победа срещу Спартак

29-12-2013, 15:01

Личен АРХИВ

Журналисти ритат в турнир за Купа Спортпалас

Медиите развалиха коледния купон с гръмка победа срещу ветераните

Отборът на спортните журналисти във Варна "Медии" победи ветераните на Спартак с 4:3 в исторически мач от турнира "Георги Мирчев и приятели за купата на Спортпалас". Въпреки гръмкото име на надпреварата за първенците нямаше нито купи, нито медали, пък какво говорим за награден фонд и обявения първоначално пищен купон. Причината бе поражението, което нанесоха журналистите на бившите футболисти на варненския клуб. Загубата бе приета като тежка обида за спартаклии, които отказаха да присъстват на предварително обявеното празненство след турнира. Така то не се състоя.

Триумфът на "Перата" бе и дебют на двамата треньори Николай Караколев и Александър Дечев, които избраха най-добрата схема на игра. Срещата започна зле за представителите на четвъртата власт, които губеха в резултата с 0:2 от самото начало на мача. Малко преди почивката медиите се добраха до равенство 2:2. Второто полувреме журналистите стигнаха до пълен обрат - 4:2. До края на мача силите на „соколите” стигнаха едва за едно попадение. То падна в 7- минутното продължение, което даде главният съдия Хугас Месропов, който е един от шефовете на Спартак 1918.

Головете за "перата" вкараха Росен Стайков, Добри Атанасов и Ивайло Борисов. Последният реализира гол-шедьовър за достигане до историческия обрат. С изключителни рефлекси на вратата пък се изяви стражът на медиите Недко Петров.

Така отборът на "Медии" стигнаха до финал, където отстъпиха на Балерините с минималното 0:1 след ужасно много пропуски. Все пак загубата е изключително достойнa, тъй като Балерините са на първо място в Аматьорската лига във Варна.

Трети се класира отборът на СОД 64 на Васко Молдованов, за който играха и няколко ветерани на Спартак, както и ексборецът Мариян Балчев.