Черно море отстъпи на Лукойл

22-12-2013, 21:20

Варненци паднаха със 75:91

Черно море Порт Варна загуби гостуването си на Лукойл Академик с 91:75 в мач от 10-ия кръг на ТЕСИ НБЛ. „Студентите” започнаха мача страхотно и въпреки че на моменти съперникът беше близо до изравняване, не загубиха водачеството до края и остават еднолично на върха във временното класиране с 8 победи и загуба. Варненци пък са с 6 успеха и 3 поражения до момента. В следващия кръг на 29-и Черно море Порт Варна посреща Черноморец, а Лукойл Академик гостува на Ямбол.

Мачът започна с пълно превъзходство на Лукойл Академик, който бързо вкара 16 точки, срещу 4 на варненци, а разликата се запази до края на първата част за 19:9. Гостите малко по малко навлязоха мача през втората десетка и след като затегнаха защитата, успяха да стопят част от дефицита си, който беше достигнал 19 точки. Серия от 9:0 в края на полувремето приближи „моряците” само на 6 точки от съперника при 32:38. Малката разлика се запази след паузата, но в края на третия период Лукойл Академик отново направи разликата двуцифрена за 66-54. Серия от 11:2 в средата на последната четвърт осигури победата на „студентите”, а до края мачът просто се доигра.

Лукойл Академик овладя два пъти повече борби от съперника си – 37 срещу 18. Освен това тимът имаше успеваемост 56% срещу 50% на варненци, както и 18/22 (82%) от наказателната линия срещу 5/10 (50%) на съперника.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен с 19 точки, към които добави и 7 борби, бе Киърън Ачара. С 13 плюс 6 пък се включи Юре Лалич. Последния си мач за тима изигра Дейвин Уайт, който вкара 8 точки и подаде 3 асистенции, а Чавдар Костов повторно дебютира за тима, като бе на терена 12 минути, но не успя да се разпише.

За варненци Джордже Тресач вкара 15 точки, 14 отбеляза Педжа Стаменкович, а с 10 се отчете Николай Стоянов.