Питбула е спортист №1 на Варна за 2013 г.

Владимир Вълев бе награден от кмета Иван Портних на церемония в общината

Владимир Вълев – Питбула е спортист №1 на Варна за 2013 година. Той бе избран единодушно от варненските спортни журналисти.

Състезателят на СК Боил изпраща много добра година в професионален план. През март Питбула стана световен шампион по муай тай в категория до 71 килограма на Мондиала в Банкок. В Тайланд той спечели 5 мача, за да стигне безапелационно до първото място на шампионата.

През октомври Вълев завоюва световната титла в кикбокса на първенството в Сао Пауло. В Бразилия варненският боец постигна четири победи от четири мача. Владо получи и приз за “Най-добър състезател” на шампионата, който български състезател взема за първи път. Това е и оценка за постиженията му на международния ринг през годината.
Освен това Владимир Вълев е двукратен европейски и двукратен световен шампион в категория до 71 килограма в стил К-1.

Големият победител за 2013 година бе награден от кмета Иван Портних на тържествена церемония в зала "Пленарна" на община Варна.

"Благодарен съм на спортните журналисти във Варна, че оцениха труда и усилията, които положих през годината. 2013 г. бе доста успешна за мени се надявам следващата да е още по-добра. Тази награда ме амбицира да печеля още повече медали", заяви Питбула, след като получи статуетката за спортист №1 на Варна за 2013 година.

"Равносметката по отношение на спорта във Варна през тази година е много добра. Поздравявам всички спортисти и медалисти. Убеден съм, че и догодина спортът ще остане приоритет на община Варна. Ще направим всичко необходимо, за да подпомагаме нашите талантливи спортисти", каза кметът Иван Портних.

Ето и подгласниците на спортист на Варна за 2013 година:

Владо Урумов (вдигане на тежести, Черно море) - трети на Европейско първенство за юноши до 23 г.;

Григор Димитров (тенис, Черно море - Елит) - 23-ти в световната ранглиста (рекордно класиране), участник в отбора за “Купа Дейвис”; с победи през годината срещу най-добрите тенисисти в света и спечелен турнир от веригата АТП в Швеция;

Георги Илиев (футбол, Черно море) - избиран за спортист на месеца във Варна, участник в мачовете на националния ни отбор;

Захари Дамянов (карате киокушин, СК Ичи Геки) - европейски шампион в тежка категория на Европейското първенство в Киев, победител в отвореното първенство в Ню Йорк;

Леонид Базан (свободна борба, СК Черноморски сокол) - бронзов медал от Европейското първенство, национален състезател;

Милен Маринов (муай тай и кикбокс, СК ТИМ) - световен шампион по муай тай, международен шампион по кик-бокс в стил К-1 в Русия, бронзов медалист по К-1 на Мондиала в Бразилия;

Стоян Енев (вдигане на тежести, Черно море) - 5-то място на Европейско първенство;

Тихомир Митев (кикбокс, СК Йорк“) - световен шампион по кикбокс в стил К-1, версия WKN, европейски първенец по муай тай, трети на Мондиала по муай тай;

Тодор Славов (автомобилизъм, Булбет Рали tим) - спечелена балканска титла заедно с навигатора Добромир Филипов.