Варненските грации с куп медалите от "Царица Маргарита"

16-12-2013, 11:28

Художествена гимнастика в Двореца

Призът „Царица Маргарита” отиде при българката Невяна Владинова

Варненските грации се представиха отлично в 19-ото издание на международния турнир по художествена гимнастика „Царица Маргарита Българска”, който се проведе в зала „Конгресна” на Двореца на културата и спорта.

Призът „Царица Маргарита” отиде при българката Невяна Владинова, която разби конкуренцията и спечели всичките четири златни медала във финалите на отделните уреди. Тя триумфира в многобоя, стана първа и на обръч със 17.200 точки, на топка с 15.700 точки, на бухалки с 16.900 точки и на лента с 16.850 точки.

Радина Филипова (ЧАР-ДКС, България) пък е втора на обръч с 14.450 точки, следвана от Анна Афуксениди (Казахстан) с 13.250 точки. Филипова е втора и на топка с 15.000 точки, а трета завърши Екатерина Щревенски (Канада) с 12.850 точки. Среброто на бухалки завоюва Сара Стайкова (България) с 15.100 точки, а бронзовото отличие взе Анна Афуксениди (Казахстан) с 14.150 точки. Стайкова е втора и на лента с 15.500 точки, пред 200 точки, Ксения Джудейкин (Канада) с 12.750 точки.

При децата в многобоя първа е Елизабет Йовчева от ЧАР-ДКС (Варна). На без уред златото стана притежание на Анджелика Казакова от Грация (Варна), а на въже шампион отново е Елизабет Йовчева от ЧАР-ДКС.

При девойките младша възраст в многобоя победителка е Памела Петрова от ЧАР-ДКС. Същата състезателка стана първа на без уред, въже и обръч. На топка победителка е Дениса Майлат от Плоещ (Румъния).

При девойките старша възраст титлата в многобоя спечели Анастасия Сакреуская от Белгия. Тя спечели и шампионата на всички уреди - обръч, топка, бухалки и лента.

При девойките старша възраст варненката Катерина Маринова от ЧАР-ДКС стана шампионка на бухалки с 15.300 точки и на лента с 14.650 точки. На обръч титлата спечели Карина Ярмоленко (Беларус) с 14.400 точки, а на топка Анастасия Рибакова (Беларус) с 14.300 точки.

В съпътстващия клубен турнир при жените Симона Иванова от Грация (Варна) стана втора в многобоя с 46.050 точки и триумфира на топка с 13.550 точки. Румина Радева от ЧАР-ДКС (Варна) е трета в многобоя с 46.000 точки, а шампионка стана Нилуфар Нифталиева (Азербайджан) с 55.850 точки.
На финалите при ансамблите девойки България взе златен и бронзов медал. Родните грации спечелиха на 5 обръча с оценка 14.700 точки, оставяйки след себе си Русия с 14.500 и Азербайджан с 13.000 точки. На 5 чифта бухалки шампион е Русия с 14.850 точки, следван от Азербайджан с 11.950 точки и България с 11.400 точки.