10-12-2013, 12:21

Личен АРХИВ

Рекорд бележи началото на Ученически игри 2013/2014

Започват ученически игри 2012/2013

През изминалия уикенд се проведоха състезанията по хандбал, част от Ученическите игри 2013/2014 г. В спортния салон на ОУ „Стоян Михайловски“ се изиграха срещите от възрастови групи момчета и момичета 5-7 клас, като състезанието бе открито от Веска Александрова-Иванова отдел „Спорт“ при Община Варна.

След изиграването на двубоите при момчетата, първи се нареди тима на ОУ ”Стоян Михайловски”, следван от ОУ ”Патриарх Евтимий” и ІII ОУ ”П. Р. Славейков”.

При малките момичета 5-7 клас се явиха три отбора, които играха помежду си. На първо място се класираха учениците на ОУ „Стоян Михайловски“. Сребърните медали останаха за момичетата от ОУ „Цар Симеон I“, а бронзът отиде за ОУ „Св. Иван Рилски“.

В неделя се изиграха срещите и за по-големите хандбалисти 8-10 клас. При юношите на първо място се класира отборът на ПГСАГ ”Васил Левски”. На второ място завърши Професионална техническа гимназия, а бронзовите медали останаха за Професионална гимназия по електротехника.

При девойките 8-10 клас, участие взеха два отбора, като в своеобразния финал гимназистките от Първа езикова гимназия спечелиха двубоя срещу Професионална техническа гимназия.

Община Варна и дирекция „Образование, младежки дейности и спорт“ осигуриха за участниците награди - купи, медали, грамоти и топки, които бяха връчени от главния ръководител Руси Йовков и главния съдия Атанас Христов.

По същото време в зала „Локомотив“ се изигра финалният етап по баскетбол за девойки във възрастови групи 8-10 и 11-12 клас.

При по-големите 11-12 клас на първо място се класираха гимназистките от Първа езикова гимназия, които на финала победиха с 65:40 НГХНИ „К. Преславски“. Почетното трето място остана за отбора на III ПМГ „Акад. М. Попов“.

Интересното при по-малките девойки 8-10 клас бе, че конкуренцията беше отново между същите отбори, като се получи размяна за първото място, което спечелиха девойките на III ПМГ „Акад. М. Попов“. На второ място остана отново НГХНИ „К. Преславски“, а трето място за Първа езикова гимназия.

Всички призьори бяха наградени с предметни награди от представителя на отдел „Спорт“, при Община Варна Данчо Илиев и от Койчо Койчев, главен ръководител на състезанията.