Черно море удари Нефтохимик с гол в 90-ата минута

Моряците на косъм от грандиозна издънка срещу аутсайдера в "А" група

Отборът на Черно море записа трудна победа при домакинството си на Нефтохимик в мач от 21-вия кръг на "А" група игран на Тича днес. Моряците спечелиха срещу тима на Атанас Атанасов с 2:1. Тодор Паланков донесе успеха в 90-ата минута, като преди това Симеон Райков изведе домакините напред в резултата в 48-ата минута, а Христов в 84-ата изравни. Петър Димитров от гостите пък уцели два пъти гредата. Мачът протече при изключително силен вятър, които затрудни максимално футболистите.

През първата част домакините бяха по-активният тим, но въпреки това трудно стигаха до голово положение. Бакари на два пъти имаше възможност да открие, но не бе достатъчно концентриран и двете нули се запазиха.

В началото на втората част Черно море откри резултата с гол на Симеон Райков, който технично преодоля Петър Денчев след асистенция на Стенли Окоро. Моряците обаче не положиха достатъчно усилия да затворят срещата с второ попадение и браха ядове. В 54-ата минута острието на Нефтохимик Петър Димитров нацели гредата, като тази ситуация трябваше да изостри вниманието на варненци, ала те продължиха лежерно и в крайна сметка бяха наказани. Шест минути преди края, Димитров направи уникален пробив, като тръгна отдясно и навлезе навътре, изминавайки 40 метра, стигна до дъгата и подаде на Христов, който с плътен удар изравни. Веднага след това Димитров за втори път нацели гредата.

Така Черно море бе на път да направи изключително глупава грешна стъпка, но Тодор Паланков спаси съотборниците си в последната минута. След центриране от фаул се получи разбъркване и халфът с глава насочи топката в мрежата.