Ясни призьорите в Ученически игри 2013/2014

03-12-2013, 09:49

Личен АРХИВ

СОУ „Найден Геров“ - първи на футбол, ОУ "П. Р. Славейков" - лидер в тениса на маса, а младежите от Първа езикова гимназия - най-добри във волейбола

В края на миналата седмица приключи и последната възрастова група 5-7 клас от турнира по футбол, част от Ученически игри 2013/2014 г., където конкуренти бяха отбори от 25 училища. След изиграването на двубоите от финалния ден класирането се подреди по следния начин: с три победи от три мача, във финалите шампион очаквано са децата на СОУ „Найден Геров“. А класирането за призовата тройка се определи по голова разлика, понеже останалите отбори имаха по 3 точки. В тази връзка с най-добри показатели и сребърните медали отидоха при учениците от ОУ „Цар Симео I“, а бронзовите при ОУ „Г. Раковски“.

В съботния ден представители на 10 училища взеха участие, в състезанието по тенис на маса 5-7 клас за момчета и момичета. На първо място и шампион при момчета се класира ОУ "П. Р. Славейков". На второ място останаха учениците от СОУ "Климент Охридски", а бронзовите медали спечелиха децата от СОУ "Найден Геров".

При момичетата, миналогодишните шампионки от СОУ "Васил Друмев" защитиха титлата си. Сребърните отличия отидоха при ОУ „Г.С.Раковски”, а на трето място останаха момичета на ОУ,,Св.Иван Рилски”.

Организаторите от Община Варна дирекция "ОМДС" осигуриха купи и медали за победителите, които бяха връчени от представителя на отдел "Спорт" към Община варна Георги Арнаудов.

Пред препълнените трибуни на новата зала на Първа езикова гимназия, в съботния ден, се изигра и финалния ден на състезанията във волейболния турнир при юношите 11-2 клас, където конкуренти за първото място бяха отборите на 11 училища. За финалната тройка се класираха домакините от Първа, МГ „Д-р Петър Берон“ и V ГПЧЕ „Й. Екзарх“. На първо място с две победи са Първа езикова гимназия, сребърните медали останаха за МГ „Д-р Петър Берон“, а бронза за V ГПЧЕ „Й. Екзарх“. Призьорите бяха наградени от Данчо Илиев отдел „Спорт“ при Община Варна.

В неделния ден /01.12.13г./ се изиграха и финалните срещи по баскетбол във възрастовите групи за юноши 8-10 и 11-12 клас. При големите 11-12 клас, участие взеха 9 отбора, като за полуфиналите за класираха отборите на НГХНИ И ВТГ, а другия двубой противопостави Първа ЕГ и МГ "Д-р П. Берон". След изиграването им за финала се класираха МГ "Д-р П. Берон" и НГХНИ "К. Преславски", където победил и шампион на турнира по баскетбол, при юношите 11-12 клас, част от ученически игри 2012/2013 г. са учениците на хуманитарната гимназия, а среброто остана за математиците. Бронзовите отличия останаха за ВТГ "Г. С. Раковски".

При по-малките им съученици 8-10 клас отборите участници бяха 11, а след изиграването на мачовете от финалната тройка, класирането е следното: