Черно море триумфира на турнир между училищата във Варна

СНИМКИ: Моряците спечелиха надпреварата измежду 20 отбора без загуба

Завърши футболният турнир от Общинските ученически игри 2013/2014 г. Отборът на СОУ "Найден Геров" стана шампион в 8-10 клас, без нито една загуба в турнира, където конкуренти им бяха 20 училища от град Варна. Тимът е съставен изцяло от футболисти от школата на Черно море, които през миналата година отново бяха шампиони в тяхната възраст. Varnautre.bg припомня, че отборът на Черно море, след като завоюва миналогодишната надпревара на републиканско ниво, получиха незабравима награда. Родените през 1998 г. таланти от школата на моряците с треньор Калоян Георгиев тренираха в школата на английския гранд Манчестър Юнайтед. В двубоя от финалния ден в неделя, Черно море надделя над Професионална гимназия по електротехника с резултат 5:2., а сребърните медали останаха за бъдещите електричари. Учениците от Професионална техническа гимназия Варна спечелиха бронзовите медали, като завършиха 2:2 в мача с ПГСАГ "Васил Левски".

Доминацията на учениците от СОУ "Найден Геров" продължи и при възрастова група за юноши 11-12 клас, провеждащ се на стадион „Технически университет”. В състезанието взеха участие отборите на 16 училища. След изиграването на последните два двубоя, от финалната четворка завършили съответно ВТГ "Г.С. Раковски" срещу V ЕГ "Йоан Екзарх" 3:2 и VII СОУ „Найден Геров" срещу IV ЕГ "Ф. Ж. Кюри" с резултат 2:2, крайното класиране придоби следния вид:
Първо място и шампион, без загуба, е отбора на VII СОУ 'Найден Геров". Второ място за връстниците им от ВТГ "Г.С. Раковски". А почетното трето място заеха учениците от IV ЕГ "Ф. Ж. Кюри".

Организаторите от Община Варна Дирекция „Образование, младежки дейности и спорт”, осигуриха предметни наградите за призьорите, които бяха връчени от главния ръководител на състезанията Лазарин Кючуков и Данчо Илиев –мл. експерт в отдел „Спорт” при Община Варна.
Във Волейболния турнир при юношите 11-12 клас, които се провежда в залата на Първа езикова гимназия, претендентите за титлата от МГ „Д-р Петър Берон’ V ЕГ „Йоан Екзарх” и домакините от Първа ЕГ, продължават в битката за медалите, следващата събота /30.11.13/, когато ще е и награждаването на победителите от 15.00 часа.

В зала „Локомотив” през уикенда се изиграха двубои от програмата на баскетболния турнир в ученическите игри 2013/2014 г. при юноши 8-10 клас и юноши 11-12 клас. Като развръзките и в двете възрасти, останаха за финалния ден на състезанията 1 декември /неделя/, където в първия полуфинал при големите 11-12 клас, ще се срещнат отборите на НГХНИ „Константин Преславски“ срещу ВТГ „Г. С. Раковски“, а втория полуфинал противопоставя учениците от Първа езикова гимназия и МГ „Д-р Петър Берон“. Финала в тази възрастова група е предвиден в 13.30 часа, а награждаването е веднага след това.

При юношите 8-10 клас, до мачовете във финалната тройка достигнаха Професионална гимназия по електротехника, V ЕГ „Йоан Екзарх” и Професионална техническа гимназия Варна. Награждаването е предвидено за 15.30 часа.