ИУ-Варна остава без загуба в "А" група

Тимът от морската столица се наложи над Академик (Благоевград) със 76:64

Отборът на Икономическият университет - Варна остава без загуба в мъжката "А" група, след като завоюва пета поредна победа от началото на сезона. Тимът от морската столица спечели дербито между университетските отбори със 76:64 над Академик (Благоевград) в собствената си зала.

След първата част гостите водеха в резултата, но през втората домакините обърнаха нещата в своя полза. Те я започнаха със серия от 15:2 и така дръпнаха с 10 точки, като дълго време разликата беше в тези граници. Малко преди третата четвърт Академик успя да свали пасива си до 8, но пък следващите 11 точки бяха за варненци, с което те си решиха мача.

Най-резултатен за успеха стана Николай Стоянов с 16 точки, а по 11 вкараха Денислав Вутев (10 борби) и Станислав Цонков. В следващия кръг икономистите са домакин на Чардафон Орловец.