Късен гол спря Черно море за ¼-финал за Купата

17-11-2013, 15:29

Varnautre.bg / АРХИВ

ВарнаУтре

Ботев излъга "моряците" с 1:0 с попадение на Луис Педро

Късен гол в допълнителното време прати Ботев (Пд) на четвъртфинал за Купата на България. Жълто-черните излъгаха Черно море с 1:0 в 1/8-финален мач-реванш. Първият двубой във Варна завърши 0:0 и така пловдивчани продължават напред с общ резултат 1:0.

Единственото попадение падна в 91-ата минута на мача и бе дело на резервата Луис Педро!

Ето най-интересното от мача по минути:

4’ Бомбен изстрел на капитана на гостите Георги Илиев, вратарят Адам Стаховях избива с върха на пръстите си в корнер.

6’ Цветков извежда Вандер в добра позиция, бразилецът напредва леко и шутира с левия крак от дъгата пред пеналта, но над напречната греда.

19’ Вандер дава пас с пета към Иршак. Той центрира почти от аутлинията, а Цветков и Анисе се разминават с топката пред малкото наказателно поле на варненци.

20’ Даниел Младенов засича с глава центриране на Венков, Стаховяк спасява.

29’ Вандер пуска в коридор към Ромарио, който изскача сам срещу Китанов. Нападателят на Ботев обаче се засуетява и вратарят избива с крак в корнер.

34’ Далечен шут на Стенли Окоро с левия крак, вратарят на Ботев Адам Стаховяк лови.

38’ Първи точен удар за Ботев. Вандер шутира с левия крак от 30-ина метра, Китанов избива в корнер.

46’ Добра атака на Ботев завърши с падане на Иван Цветков в наказателното поле след съприкосновение с Александър Александров, съдията Вихрен Манев не посмя да отсъди дузпа.

50’ Феновете на Ботев скандират обидни реплики към Георги Иванов – Гонзо. Пловдивчанинът, който е юноша на вечния съперник Локо (Пд), ги подминава с усмивка.

56’ Венков влиза твърдо в краката на Вандер и получава първия жълт картон в мача.

66’ Пропуск за Ботев! Вандер шутира от границата на наказателното поле, Китанов изби топката. Иван Цветков направи опит за добавка, но в последния момент Живко Атанасов успя да изчисти с шпагат.

80’ Черно море пропуска най-чистото положение в мача. Даниел Младенов изскача в чиста позиция фронтално срещу вратаря Стаховяк. Последва удар с левия крак, който Стаховяк спасява. Вляво от Младенов е Райков, който чакаше на празна врата, но не получи топката.

90+1’ Гол за Ботев – 1:0! След центриране в наказателното поле на гостите Георги Китанов се сблъсква с Артур Енрике от домакините. Топката попада в краката на Луис Педро, който с левия крак от 4-5 метра я праща в мрежата.

СТАТИСТИКА:

Ботев (Пд) – Черно море  (0:0 в първия мач)

Голмайстор: 1:0 Луис Педро (90+1)

Съдия: Вихрен Манев

Жълти картони: Венков (Черно море)

Ботев (Пд): 1. Адам Стаховяк, 14. Веселин Минев, 26. Артур Енрике, 5. Бобан Грънчаров, 11. Йордан Христов, 88. Георги Сърмов, 17. Абел Анисе, 16. Томаш Иршак, 22. Ромарио Кортзорг, 10. Вандер Виейра (78- 9. Луис Педро), 19. Иван Цветков (кап) (67- 15. Валери Домовчийски).

Черно море: 33. Георги Китанов (90+2- Хрисов), 4. Михаил Венков, 6. Кирил Котев (58- 91. Живко Атанасов), 15. Александър Александров, 20. Стенли Окоро, 23. Даниел Младенов, 21. Георги Илиев (кап), 10. Тодор Паланков, 8. Еденилсон Бергонси, 25. Александър Емилов, 17. Иван Коконов (72- 11. Симеон Райков).