11-11-2013, 13:31

bgbasket.com

ИУ Варна стартира с победа в "А" група

Варненци са единственият тим в шампионата без загуба

Отборът на Икономически университет Варна остана единствен непобеден в мъжката А група, след като спечели днешното дерби от върха на класирането срещу Академик Пловдив. Варненци бяха гости и се наложиха с резултат 76:64. Така те имат 4 победи в актива си и еднолично са първи във временното класиране, а пловдивчани са с 3 победи и вчерашната си първа загуба. В следващия кръг Академик Пловдив гостува на Чардафон Орловец, а ИУ посреща Академик Благоевград.

След доста оспорвана първа четвърт резултатът беше равен – 17:17, но след серия от 14:3 в края на полувремето варненци се откъснаха с 11 точки напред. След подновяването на играта разликата бе свалена под 10 точки, но до края на третата част отново стана двуцифрена и се запази стабилна до самия край на мача.

Победителите имаха много по-добра успеваемост при стрелбата за три точки – 48%-30% и общо от игра – 44% срещу 33%. Освен това те отнеха 7 топки и не загубиха нито една и извършиха само 6 грешки срещу 11 на съперника.

Станислав Цонков наниза 30 точки за успеха на отбора си, 11 и 6 асистенции добави Ангел Нацкин, а 10 отбеляза Хакан Сербезов. За Академик с по 18 точки завършиха Илко Нанев (7 борби) и Димитър Хорозов, а Христо Господинов се отчете с 11 точки и 14 борби.