Черно море удари Литекс във Варна

09-11-2013, 14:41

Вратар на Черно море вкара гол в мач на старшата

Моряците победиха с 1:0, Даниел Димитров реализира за варненци

Отборът на Черно море победи трудно с 1:0 гостуващия Литекс в дербито от 13-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Единственото попадение в мача отбеляза националът Даниел Димитров в 70-ата минута.

Двубоят бе равностоен, като определено моряците, водени от Тодор Каменов стояха по-добре на терена. Варненци изтърваха и няколко добри положения, като първо удар с глава на Валентин Йосков мина покрай гредата, а след това Николай Минков шутира, но вратарят на ловчанлии спаси. Така се стигна до 70-ата минута, в която Даниел Димитров засече центриране по земя на Костадин Иванов за крайното 1:0.

„Играхме добре срещу един от стойностните отбори в групата. Имаше доста борба в средата на терена, но определено ние Контролирахме двубоя. Второ играхме по-добре. Бяхме компактни в защита и нападение и заслужено победихме, каза за Varnautre.bg наставникът на Черно море Тодор Каменов.

След успеха неговият тим временно се изкачи на 3-то място в класирането, но може да бъде изместен след изиграването на всички мачове от кръга. В следващия двубой от групата Черно море гостува на Пирин 2001 в Благоевград.

Съставът на Черно море: Валери Вълев, Александър Михайлов, Христо Илиев, Давид Дараджански, Мартин Ванков, Милен Николов (65 – Костадин Иванов), Красимир Крумов (78 – Даниел Йорданов), Емил Илиев, Даниел Димитров (71 – Стефан Иванов), Валентин Йосков, Николай Минков (Кристиян Петков).