Черно море разби Берое във Варна

02-11-2013, 21:47

"Моряците" удариха старозагорци с 106:69

Черно море Порт Варна записа втора поредна победа в Теси НБЛ, след като се наложи над Берое със 106:69. Варненци бяха домакини на срещата и след като контролираха събитията на терена през цялото време, логично стигнаха до убедителната победа. Техният актив вече е 2:1, а старозагорци са с три поражения до момента. В следващия кръг "моряците" гостуват на Балкан, а Берое посреща Ямбол.

След силни начални минути баскетболистите на Денислав Коцев поведоха с 15:5, а серията им продължи до 23:5. След страхотната първа четвърт преднината на домакините се за запази, а на почивката беше цели 19 точки при 52:33. В началото на второто полувреме беройци успяха да намалят изоставането си до 11 точки, но след серия от 10:0 на „моряците” стабилната разлика беше възстановена. Черно море безпроблемно я запази до края на третия период и през цялата последна част, за да вземе победата.

Варненци имаха огромно предимство в борбата под коша, овладявайки 53 отскочили топки срещу 31 на гостите. Те също отбелязаха 24 точки повече под коша и си подадоха 25 асистенции срещу 7 на съперника. Варненци бяха много по-добри и в успеваемостта при стрелбата общо от игра – 57% срещу 34%.

Симеон Илиев изигра страхотен мач и допринесе с дабъл дабъл от 26 точки и 12 борби за победителите. Джордже Тресач добави 19 точки и 5 борби, а 12 отбеляза Станислав Цонков.
За Берое най-резултатен бе завърналият се във Варна за първи мач срещу родния си клуб Тихомир Желев със 17 точки, 14 плю 6 борби добави Мартин Раднев, 12 вкара Деян Карамфилов, а вторият представител на варненската школа в редиците на Берое Милчо Борисов записа 10 точки и 4 борби.