"Моряк" вкара два гола за национала

15-10-2013, 20:56

Футболистът на Черно море Валентин Йосков се разписа на два пъти, в 12-ата и 48-ата минута, за националния тим на родените след 1 януари 1998 г. при равенството 2:2 срещу сборния тим на Долна Саксония в дъжд и на кален терен във втората контрола в комплекса “Царско село”. Немците първо изравниха в края на първите 40 минути, а втория път малко след 2:1. При 1:0 Йосков удари греда. В групата на селекционера Александър Георгиев са още 2-ма представители на легендарния варненски тим – Христо Илиев и Валери Христов. Наставникът направи само една промяна в стартовия състав в сравнение с първата проверка, завършила 2:5 – на мястото на вратаря Даниел Наумов излезе Илиян Узунов.

Силен дъжд заваля в средата на първата част и разкаля терена, като затрудни най-вече българите, които бяха по-близо до успеха от своя противник. След почивката игрището приличаше повече на блато, пише клубният сайт на Черно море.