Спартак игра мъжки срещу Литекс за 2:3 във Варна

12-10-2013, 17:42

Ловчанлии се класираха на 1/8-финал с общ резултат 8:3

Отборът на Спартак 1918 игра мъжки срещу тима на Литекс, но загуби с 3:2 Спартак в протоколен реванш от турнира за Купата на България. Оранжевите продлжават напред след общ резултат 8:3. Точни за домакините бяха Симеон Ганчев и Беадир Беадиров, а за гостите на два пъти се разписа Миро Манолов и Цветанов.

Подопечните на Георги Иванов започнаха уверено срещата и още в 3-ата минута пред тях се откри добра възможност да открият резултата след като получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Янаки Смирнов, чийто удар се отби от напречната греда. В 23-ата минута соколите усяха да поведат в резултата след като Симеон Ганчев се отскубна от противниковата защита и технично прехвърли вратаря Боян Пейков за 1:0. Гостите от Ловеч реагираха бързо и малко по-късно бившият футболист на Черно море Мирослав Манолов възстанови равенството след бомбен удар, при който топката срещна напречната гредата и влетя в мрежата. В 40-ата минута отново Манолов бе точен за втори път, след като се разписа от дузпа. Само 3 минути по-късно Момчил Цветанов вкара трети гол за Литекс, а секунди преди края на първата част Беадир Беадиров върна един гол, след като соколите също получиха правото да изпълнят наказателен удар.

През второто полувреме темпото спадна и на терена не се случи почти нищо интересно.
Спартак – Литекс 2:3

Голмайстори: Ганчев (23), Беадиров (45-дуз); Манолов (34, 40-дуз), Цветанов (43)

Спартак: Банков, Митев, Донев, К. Иванов, Ст. Иванов, Коруджиев, Желязков, Смирнов (73 – Николов), Кямил (83 – Арнаудов), Беадиров, Ганчев (68 – Събков)

Литекс: Пейков, Попов (73 – Аладжов), Грозев, Божиков, Динчев, Цветков, Руменов, Ванжер, Цветанов (56 – Здравчев), Десподов, Манолов (73 –Ваюши)

Съдия: Димитър Андреев

Жълт картон: Коруджиев (С)