Черно море спечели варненското дерби със Спартак

05-10-2013, 17:17

Varnautre.bg

Черно море удари Спартак при 19-годишните

Кристиян Пешков и Александър Попов донесоха успеха на "моряците" с 2:0

Черно море взе градското дерби със Спартак от 9-ия кръг на Елитната група до 19 години. „Моряците” победиха градския съперник с 2:0 на стадиона под Аспаруховия мост.

Двубоят премина под диктовката на "зелено-белите", които може да съжаляват, че не записаха по-изразителен успех. В 31-ата минута Черно море поведе след многоходова атака. Мартин Костадинов проби отдясно и центира към Кристиян Пешков, който чакаше на близката греда и с глава се разписа. До края на полувремето Александър Попов нацели гредата на вратаря на Спартак.

След почивката продължи тоталната доминация на "моряците", които стигнаха до още едно попадение. В 62-ата минута Александър Попов беше изведен след пас на Кристиян Пешков и с премерен удар в далечния ъгъл оформи крайното 2:0. До края на мача черноморци изтърваха още доста положения.

Съставът на Черно море: Християн Христов, Петър Петров, Преслав Дошков, Сами Миланов, Симеон Георгиев, Васил Иванов, Мартин Костадинов, Александър Попов, Кристиян Пешков, Николай Иванов, Карен Мадоян

Резерви: Кръстьо Христов, Михаил Ангелов, Антон Славков, Владо Маринов, Енчо Стойков, Стойко Кръстев

Съставът на Спартак 1918: Станислав Вълчев, Ивън Ганев, Десислав Николов, Славин Славов, Данаил Антонов, Живко Караиванов, Тодор Вълканов, Георги Шопов, Ивайло Русев, Иван Маринов, Ерхан Васви

Резерви: Златин Златев, Кирил Янев, Тони Атанасов, Яни Радев, Синан Мехмед, Милен Бабаджан