Спартак загуби от Фрегата в Бургас

05-10-2013, 16:57

Varnautre

Варненци отстъпиха с 23:24 на новака в групата

Хандбалистите на Спартак (Варна) допуснаха първа загуба в държавното първенство по хандбал. Момчетата на Пенко Златев паднаха с 23:24 при гостуването си на новака Фрегата (Бургас) в среща от 2-ия кръг, играна в зала „Никола Станчев” в кв. „Меден рудник”. В първия двубои за сезона тимът от морската столица спечели убедително срещу Левски в Камчия.

В началото на срещата гостите дръпнаха с 6:2, но след това намалиха оборотите и завършиха първата част с гол пасив 11:12. След почивката играта беше равностойна, но минути преди края бургазлии успяха да се откъснат в резултата и успяха да удържат аванса си до последния съдийски сигнал.

Треньорът на Спартак Пенко Златев пък имаше претенции към съдиите. Според него те са ощетили варненци в няколко ситуации.