Спартак падна с 1:5 в Ловеч, Симеон Ганчев бележи за варненци

Литекс направи протоколно гостуването си във Варна

Отборът на Спартак 1918 загуби с катастрофалното 1:5 пъвата си среща от 1/16-финалите на турнира за купата на България, която се игра в Ловеч. Така "оранжавите" направиха протоколно гостуването си във Варна на 23 октомври.

"Соколите", които са раздирани от финансови проблеми, започнаха срещата предпазливо и успяха да се противопоставят на елитния си съперник до 28-ата минута на двубоя. Десподов центрира отдясно, нападателят Манолов укроти топката, подаде на Златинов, който с плътен шут открива резултата - 1:0. преди това вратарят на Спартак Николай Банков успя да спаси силен удар на Цветков от 25 метра. До края на първата част резултатът вече бе класически. В 39-ата минута Петър Златинов намери в коридор Никола Колев, който хладнокръвно покачи резултата на 2:0. В последната 45 минута на първото полувреме Десподов стреля към вратата на варненци, Банков отново се намеси подобаващо и изби топката, която обаче попадна в Александър Цветков, който прави резултата 3:0.

Само две минути след подновяването на играта, соколите допуснаха нов гол във своята врата. Петър Златинов реализира втория си гол в мача, след красив прехвърлящ удар от границата на наказателното поле. В 60-ата минута на двубоя бившият футболист на Черно море Миро Манолов бе изведен сам срещу Банков и с технично отиграване направи резултата 5:0. Спартаклии успяха да вкарат почетно попадение чрез влезлия като резервата Симеон Ганчев, който засече центриране отдясно в 77-ата минута и прави 5:1. До края на двубоя стражът на Спартак 1918 Николай Банков спаси майсторски удар на Ванжер и не допусна нов гол в своята врата.

СНИМКИ ОТ МАЧА ТУК!

Статистика

Литекс – Спартак 1918 5:1

Голмайстори: 1:0 Златинов (28); 2:0 Колев (39); 3:0 Цветков (45); 4:0 Златинов (47); 5:0 Манолов (60); 5:1 Ганчев (77)

Литекс: Александров, Динчев, Божиков, Ил. Миланов, Недялков (54 – Грозев), Цветков (72 – Славчев), Колев (44 – Джазула), Златинов, Ванжер, Манолов, Десподов

Спартак 1918: Банков, Ст. Иванов, К. Иванов, Дамянов, Желязков, Пасков, Коруджиев, Николов, Кямил, Митев, Беадиров

Съдия: Мартин Стоименов (София)

Стадион: "Градски", Ловеч – 400 зрители