Спартак загуби от Монтана, завърши мача с човек по-малко

Две фрапантни грешки лишиха соколите от точки във Варна

Отборът на Спартак 1918 загуби с 1:2 от Монтана в среща от 6-ия кръг на „Б“ група. Соколите откриха резултата след страхотен рейд на Станислав Иванов през целия терен, но допуснаха гостите да стигнат до пълен обрат, след две нелепи грешки.

Преди почивката двата тима отчаяха около 200-та зрители на стадион Спартак с вяла игра и без сериозни голови положения. В началните минути соколите можеха да открият резултата, ако бяха малко по-концентрирани при едно разбъркване в наказателното поле на Монтана. На два пъти пък гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на защитник на соколите, но реферът Михаил Йорданов остана безмълвен.

След почивката Станислав Иванов вкара страхотен гол, след като премина като на парад през целия терен. Подаде към Беадир Беадиров, който му я върна с едно в наказателното поле, а Иванов с техничен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Христо Иванов, като топката се удари и в гредата. След попадението гостите се хвърлиха в предни позиции, които оставяха пространства за добри контраатаки на соколите. Въпреки това, варненци не успяха да увеличат преднината си. В 77-ата минута защитник на Спартак върна топката към вратаря Николай Банков, като с нея игра и нападател, стражът я хвана, а реферът отсъди непряксвободен удар. След изпълнението на Миро Антонов, който стреля силно по земя, топката мина през купа от играчи и влезе във вратата за 1:1. Само 5 минути по-късно след бърза контраатака Благой Наков от малък ъгъл донесе успеха на Монтана. В последната минута Роналд Донев от състава на Спартак бе изгонен за удар без топка в лицето на Венци Иванов. Малко след това Станислав Иванов можеше да донесе точката на Спартак, но след центриране отляво стреля с глава над вратата.

Спартак 1918 – Монтана 1:2

Голмайстори: Станислав Иванов (63); Миро Антонов (77), Благой Наков (82)

Спартак 1918: 1. Банков, 28. Дамянов, 13. Донев, 55. Ст. Иванов, 5. К. Иванов, 21. Митев, 7. Пасков (70–23. Ганчев), 8. Коруджиев, 9. Смирнов (66–15. Кямил), 10. Желязков, 22. Беадиров

Монтана: 1. Хр. Иванов, 2. Мечеджиев, 3. Михов, 15. Василев, 5. Мурадов, 22. Костадинов, 7. Тодоров, 8. Почански (53–17. Наков), 16. Мичев, 10. Методиев (46–9. Антонов), 19. В. Иванов (90– 4. Георгиев)

Съдия: Михаил Йорданов

Жълти картони: Коруджиев (Спартак); Мичев (Монтана)

Червен картон: Донев (Спартак)