Черно море Порт Варна стартира с победа в контролите

Варненци се наложиха категорично над Икономическия университет със 111-56

Черно море Порт Варна постигна убедителна победа в първата си контролна среща срещу отбора на Икономическия университет-Варна. Момчетата на треньора Денислав Коцев бяха категорични и спечелиха със 111-56 (25-12, 23-21, 29-17, 34-6).

За победителите най-резултатен бе Станислав Цонков, който реализира 28 точки, 20 от които още през първите две части. Симеон Илиев и Васил Кьосев вкараха по 23 точки за успеха.

Останалите точки за Черно море порт Варна вкараха новите попълнения Милян Пупович /10 т./, Педжа Стаменкович /6 т./, Джордже Тресач /15 т./, както и Денислав Вутев който е с 6 т. В мача игра и Лъчезар Радев, който завърши без отбелязана точка.

В срещата не участва четвъртото ново попълнение на "моряците" от Сърбия - Александър Андреевич, който защитава дипломна работа в Белград. Баскетболистът се включва в подготовката на отбора още в понеделник.

За Икономическия университет 14 минути поигра възпитаникът на школата на Черно море порт Варна и национал Александър Янев. Той завърши срещата с 10 точки.