Черно море тресна Калиакра в контрола

"Моряците" победиха тима от Каварна с 4:1

Отборът на Черно море победи втородивизионния тим на Калиакра с 4:1 в контролна среща играна на "Тича". Наставникът на "моряците" Георги Иванов пусна в игра футболисти с по-малко игрови минути в шампионата. Головете за Морето реализираха Росен Колев, Иван Коконов, Дани Младенов и Атанас Петров.

Среща започна силно за моряците, които откриха резултата още в 4-ата минута. Росен Колев засече центриране от Корнер на Дани Младенов и изведе своите напред. В 22-рата минута Иван Коконов покачи на 2:0, след пас на Дани Георгиев, а 12 минути по-късно Дани Младенов направи преднината на своите класическа, след като засече с глава центриране отляво на Коконов. Със сетни усилия вратарят на гостите спаси удара, но топката бе преминала голлинията. В 40-ата минута реферът Радослав Станев свири дузпа, след като Иван Цветков стреля с глава и топката срещна ръката на Слави Сталев, който бе съвсем близо до нападателя на Калиакра. Въпреки това, Станев отсъди 11-метров наказателен удар, който бе превърнат в гол от Джунейт Яшар.

Веднага след почивката моряците покачиха на 4:1. В 49-ата минута Живко Атанасов намери технично Атанас Петров, който с много плътен удар от наказателното поле прониза Миро Марков за четвърти път. С пропуски за Морето се отличиха влезлите след почивката Райков и Бакари, а в 80-ата минута Фока от гостите уцели гредата.

След почивката Гонзо пусна всички играчи, с които разполага, включително младият вратар Християн Христов и юношите Сашо Попов, и Николай Минков. Единствен през цялото време на терена остана Росен Колев.

Съставите

Черно море: Михайлов (68-Хр. Христовl), С.Александров (46-Станчев), Сталев (58-Котев), Р.Колев, Атанасов (58-Венков), Паланков (68-Минков), Д.Георгиев (46-Бергонси), Коконов (58-Райков), Расим (58-Попов), Младенов (58-Бакари), Петров (58-Божилов)

Калиакра: Марков, Райчев, Андонов, Венков, Кожухаров, Ян. Иванов, Бонев, Яшар, П.Иванов, Г. Димитров, Петков (Илиев,Станчев, Кичуков, Фока, Стаматов, Минкв, Пл.Димитров, )