Черно море отпадна от Дунав при ветераните

Отборът на Черно море загуби последната си среща в борбата за регионален първенец в първенството за ветерани. Бившите "моряци" паднаха от Дунав (Русе) след изпълнения на дузпи. В редовното време двата тима завършиха при резултат 2:2. За ексфутболистите на Морето точни бяха Диян Атанасов и Тошко Каменов.

Тимът на Дунав, който бе съставен от играчи състезаващи се в Североизточната "В" група, поведе първи в резултата. След попадението "моряците" заиграха по-силно и успяха да изравнят резултата след много добра комбинация. Диян Генчев копна технично топката към Диян Атанасов, който я овладя на гърди, напредна и с техничен удар я насочи в мрежата на тима от Русе за 1:1.

През втората част Тошко Каменов изведе Черно море напред в резултата, след като вкара 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Илиан Илиев. 15 минути преди края Дунав успя да изравни.

При дузпите по-точни се оказаха русенци. За Морето от бялата точка реализираха Дидо Генчев, Юли Нейчев, Емо Бояджиев и Тодор Каменов, а Станислав Стоянов сгреши. Капитанът на Черно море Илиан Илиев, който иработи дузпа и игра силно за варненци, напусна с контузия 15 минути преди края на двубоя

Така тима на Дунав продължава напред в надпреварата където ще срещне първенците от останалите три зонални групи.

Съставът на Черно море: Неделчо Добрев - Бирата, Диян Атанасов, Венци Маринов (Емо Бояджиев), Пламен Панайотов, Станислав Стоянов, Диян Генчев, Тодор Каменов, Илиан Илиев (Светослав Филев), Николай Филипов, Милен Петков, Юли Нейчев, Тунджай Керемидов