Младшата на Черно море разпиля Верея под моста

Талантите на Тодор Каменов се наложиха с 5:0 над тима от Стара Загора, отмениха им 4 гола заради засади

Отборът на Черно море не срещна трудности срещу тима на Верея Стара Загора и го разпила с 5:0 на стадиона под Аспаруховия мост, в среща от 4-ия кръг на Елитната група до 17 г. Хеттрик за "моряците" реализира Николай Минков, а по един добавиха Даниел Димитров и Валентин Йосков. Освен петте гола във вратата на Верея, варненци реализираха още четири попадения, но те бяха отменени заради засади.

Отборът на Черно море започна силно двубоя, като от самото начало на срещата показа, че е по-стойностният отбор на терена. Въпреки многото създадени положения пред вратата на гостите от Стара Загора, моряците така и не успяха да стигнат до гол през тази първа част.

След почивката обаче възпитаниците на Тодор Каменов заиграха още по-силно и в рамките на само 5 минути вече водеха в резултата с 3:0. Николай Минков откри след перфектно изпълнен пряксвободен удар от около 25 метра. Две минути по-късно Даниел Димитров стреля от добра позиция, вратарят на Верея изби, топката се озова в Минков, който реализира за 2:0. Три минути след гола Димитров тръгна от центъра, премина през цялата защита и реализира за 3:0. До края на мача Валентин Йосков излезе сам срещу вратаря и направи резултата 4:0, а след това националът проби отляво и върна топката към Николай Минков, който оформи крайното 5:0.

"През целия мач контролирахме играта. Направихме хубави атаки, но през първата част бяхме доста отпуснати в завършващия удар. През второто полувреме вкарахме красиви голове и заслужено победихме”, каза пред Varnautre.bg наставникът на Спартак 1918 Тодор Каменов.

В неделя "моряците" гостуват на Лудогорец в Разград в мач от 5-ия кръг на Елитната група.

Съставът на Черно море: Валери Вълев, Валери Христов (40 - Костадин Георгиев), Слави Георгиев, Давид Дараджански,  Красимир Крумов, Милен Николов (65 - Кристиян Събев), Емил Илиев, Даниел Димитров (70 - Кристиян Петков), Николай Минков, Стефан Иванов (50 - Христо Иванов),Валентин Йосков