Гранд Про вкара 10 гола на андорци в Шампионската лига

Първенецът на България няма допуснат гол в своята врата в първите два мач, а головата разлика е впечатляваща - 16:0

Шампионът на България по футзал постигна втори успех с разгромен резултат и във втората си среща от предварителния кръг на Шампионската лига. След като вчера варненци удариха с категоричното 6:0 Шаумян от Армения, днес "професионалистите" смазаха тима на ФК Енкамп (Андора) с 10:0, в среща от Група Е на надпреварата, играна в залата в Камчия. Хеттрик за българите реализира Христо Димитров, по два гола реализираха Иван Йованович, Марко Костич и Йован Станкович, а веднъж точен бе Бойко Косев-Бобеца. Любопитното е, че тимът, воден от Димитър Пантев, няма допуснат гол в своята врата в първите два мач, а головата разлика е впечатляваща - 16:0.

Още от първите минути на двубоя българските шампиони показаха, че са по-класният отбор. Въпреки това в 4-ата минута гостите от Армения изненадващо можеха да поведат в резултата, но изпуснаха дузпа чрез Ревентос. В края на първата част, при резултат 4:0 за домакините, ФК Енкамп изпусна и втора дузпа. Този път длъжник за арменците бе Флорес.

След почивката Гранд Про тотално доминира и направо смачка своя опонент. В 24-ата минута отново Станкович направи резултата 5:0, а една минута по-късно Христо Димитров се разписа за 6:0. В 29 Йованович бе точен за 7:0, а крайното 10:0 бе оформено след два гола на Христо Димитров и един на Марко Костич.

В другата среща от групата Железарец (Скопие) разгроми арменците с 13:1 и също записа на сметката си втора победа. Головата разлика на македонците обаче е 17:3 (+14) и те заемат втора позиция след Гранд Про.

В събота тимът на Гранд Про ще се изправи срещу най-стойностния съперник в нашата група - Железарец. Варненци ги устройва и равенство за да прескочат предварителния кръг от Шампионската лига.

Статистика
Гранд Про – Енкамп 10:0

Голмайстори: 1:0 Станкович (10); 2:0 Косев (12); 3:0 Костич (14); 4:0 Йованович (16); 5:0 Станкович (24); 6:0 Х. Димитров (26); 7:0 Йованович (30); 8:0 Х. Димитров (32); 9:0 Костич (39); 10:0 Х. Димитров

Гранд Про: Иванов, Йованович, Станкович, Костич, Косев (Милков, Карагеоргиев, Х. Димитров, Пантев, Д. Димитров, Попчев, Колев, Кръстев
Енкамп: Ордас, Салват, Флорес, Ферейра, Ревентос (Гиу, Базан, Баптища, Гаридо, Ферейро, Нейра)

Жълти картони: Станкович, Попчев (Гранд Про); Салват, Ревентос, Ферейро (Енкамп)

Зала: Спортен комплекс „Камчия”