Varnautre.bg / АРХИВ

varna.utre.bg

Младшата на Черно море удари Ботев в здрав мач

17-годишните футболисти на Тодор Каменов биха "белите" с 6:1

Отборът на Черно море успя да разгроми тима на Славия с 6:1, в изтеглен мач от 3-ия кръг на Елитната група до 17 г. Възпитаниците на Тодор Каменов надиграха тотално своя съперник в София и взеха втори три точки от началото на сезона. Николай Минков реализира четири попадения, а Даниел Димитов и Валентин Йосков добавиха по един гол.

Домакините от Славия първи стигнаха до гол, който падна във 2-та минута на двубоя. Само три по-късно обаче, "моряците" успяха да изравнят от дузпа за игра с ръка в наказателното поле. Николай Минков не сгреши от бялата точка. В 20 -ата минута варненци направиха пълен обрат в мача и вече водеха в резултата с 2:1, след като точен бе отново Минков.

Само 15 минути след началото на втората част Морето вече водеше с 6:1. Валентин Йосков в 47-ата, Николай Минков в 55-ата и 65-ата, както и Даниел Димитров в 60-ата оформиха крайния резултат в тази среща.

"Доволен съм от резултата и играта, разбира се. Имахме много положения, както и две греди на Даниел Димитров и Емил Илиев. Надиграхме Славия през целия мач. Допуснахме гол в самото начало на мача, след грешка в защита, но успяхме бързо да се върнем в мача. Определено бяхме по-стойностния отбор от двата днес", каза за Varnautre.bg наставникът на Черно море Тодор Каменов.

Съставът на Черно море: Валери Вълев, Костадин Георгиев (55 - Валери Христов), Слави Георгиев, Мартин Ванков, Красимир Крумов, Милен Николов, Емил Илиев, Даниел Димитров (70 -Христо Иванов), Николай Минков, Стефан Иванов (65 - Кристиян Събев), Валентин Йосков (75 - Кристиян Петков).