Коруджиев носи първа победа на Спартак за този сезон

17-08-2013, 20:38

Соколите удариха Добруджа с 1:0 на Коритото

Халфът Георги Коруджиев донесе победата на Спартак 1918 срещу Добруджа днес на Коритото. Соколите постигнаха първи успех в тази кампания на шампионата, след като удариха добричлии с 1:0. Попадението падна в самия край на двубоя след перфектно изпълнение от пряксвободен удар.

През първото полувреме Спартак бе доста вял и на моменти несигурен в играта си. То ще се запомни с два неточни удара чрез Янаки Смирнов и Беадир Беадиров. В 41-вата минута Тодор Чаворски вкара топката в мрежата на спартаклии, но голът му бе отменен заради засада.

През втората част по-чистите положения бяха пред вратата на Спартак. Удар на Ивайло Димитров срещна гредата, а при добавката Иван Цачев като по чудо не вкара след невероятно спасяване на Роналд Донев. В 82-ата минута пък Цачев бе оставен непокрит на точката на дузпата след центриране на Кристиян Петков, но с глава стреля право в ръцете на Банков.

Интересен момент в мача бе фактът, че новият наставник на тима Светльо Тодоров бе в ложите на стадион Спартак, а тимът бе воден от помощникът му Радо Боянов. На моменти обаче не ставаше ясно, който точно е старши треньорът на гостите, тъй като изпълнителният директор Светльо Петров непрестанно слизаше до оградата и даваше указания на щаба на Добруджа. Фенове дори се шегуваха, че в тима от Добрич се работи по английски тертип.

Спартак – Добруджа 1:0

Голмайстор: Коруджиев (90)

Спартак: Банков, Дамянов (70 – Пасков), Ст. Иванов, Русев, Събков (46 – Донев), Желязков, Коруджиев, Митев, Смирнов (60 – Ганчев), Кямил, Беадиров

Добруджа: Конов, Ив. Иванов, Гаджалов, Димитров, Христозов, Колев (74 – Симеонов), Малинов, Цачев, Чаворски (63 – Тачев), Кр. Петков, Андонов (61 – Ив. Димитров)

Съдия: Мартин Стоименов

Жълти картони: Христозов, Д. Димитров, Цачев (Д)