Първа победа и за българските момчета на Южния плаж

Мартин Иванов & Бранимир Грозданов удариха чехите с 2:1

Мартин Иванов & Бранимир Грозданов постигнаха първата българска победа на Европейското първенство за младежи до 22 години във Варна. Във втория си мач от Група F те надделяха над Ондржей Бенеш & Ондржей Перушич от Чехия с 2:1 (21:17, 20:22, 15:12) след 52 минути игра на централния корт на Южния плаж и се доближиха максимално до класиране напред в шампионата. Сега те се нуждаят от един гейм в последния си мач от групата – срещу холандците Весел Кееминк & Дирк Бухле днес следобед от 18:00 б.в., за да са абсолютно сигурни в участието си на шестнадесетинафинал. Дори и без този гейм, те може да продължат напред при благоприятен развой на мача на чехите с Мирко Герсон & Габриел Кислинг от Швейцария.

С ентусиазираната подкрепа на публиката по трибуните Марти & Бранко наложиха известен превес в първия гейм срещу Бенеш & Перушич и с много самоотвержена игра те стигнаха до успеха с 21:17. Пясъчните Лъвчета дръпнаха напред и във втория гейм, но допуснаха лек психологически спад в играта си и позволиха на чехите да ги догонят. Геймът се завърза и след няколко обрата в резултата Ондржей & Ондржей успяха да изравнят след 22:20. В тайбрека българският тим отново показа класа, заигра много концентрирано и затвори мача при 15:12 с бомбена атака на Бранко за последната точка, предизвиквайки мощно “Българи - юнаци!” от феновете.

За съжаление, другата ни мъжка двойка – Тома Станков & Силвестър Иванов, инкасира втората си загуба в своята Група А. Нашите не успяха да разгърнат потенциала си срещу хърватската двойка Мате Глаурдич & Никша Дел′Орко и загубиха с 0:2 (9:21, 16:21) за 36 минути. Днес следобед от 15:55 б.в. на централния корт Томи & Силвестър ще излязат срещу сърбите Рашко Йованович & Саша Сурла в директна битка за третото място, даващо зелена светлина към следващата фаза от първенството.